REKLAMA

Posłanka Kukiz’15 z ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego chce finansować cele charytatywne

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 grudnia 2015 13:17
Posłanka Kukiz’15 z ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego chce finansować cele charytatywne Barbara Chrobak wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne m. in. dla ciężko chorych dzieci (fot. facebook)

„Jest to nie do zaakceptowania, że z ryczałtu można pokryć koszty kwiatów, ale niedopuszczalna jest refundacja zakupu słodyczy, wynajęcia sali na zabawę choinkową czy zakupu zabawek dla dzieci żyjących w niedostatku” – twierdzi poseł Barbara Chrobak.

Posłanka Kukiz’15 złożyła do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pismo z prośbą o zmianę w regulaminie Sejmu. Barbara Chrobak domaga się w nim, by z ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego można było finansować cele charytatywne.

W piśmie posłanka Kukiz’15 powołuje się na paragraf 9 pkt. 4 Zarządzenia Marszałka Sejmu z dnia 25 września 2001 roku, w sprawie warunków organizacyjno-technicznych tworzenia i funkcjonowania biur poselskich. Zarządzenie stanowi, że ryczałt nie może być wykorzystywany na cele charytatywne.

„Jest to nie do zaakceptowania, że z ryczałtu można pokryć koszty kwiatów, ale niedopuszczalna jest refundacja zakupu słodyczy, wynajęcia sali na zabawę choinkową czy zakupu zabawek dla dzieci żyjących w niedostatku” – cytuje pismo Barbary Chrobak do marszałka Sejmu portal Polskatimes.pl.

Barbara Chrobak od wielu lat udziela się społecznie, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącej prezydium Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej - najliczniejszej organizacji przedstawicielskiej prokuratorów i pracowników prokuratury zrzeszającej ponad trzy tysiące członków. Pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącej Rady Okręgowej Związku Zawodowego w Katowicach. Jako przedstawicielkę Rady Fundacji im. Ireny Babińskiej, absorbuje ją niesienie pomocy pracownikom prokuratury i ich rodzinom w finansowaniu kosztów leczenia specjalistycznego oraz rehabilitacji.

Wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne m. in. dla ciężko chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu, dzieci z chorobą nowotworową oraz ogólnopolskie akcje krwiodawstwa. Jest organizatorką szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym i kulturalnym w tym konferencji oraz szkoleń dedykowanych pracownikom wymiaru sprawiedliwości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wert 2015-12-17 14:12:33
    Brawo Pani poseł! Właśnie takich społeczników nam trzeba, a nie ludzi do koryta..REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA