REKLAMA

Posłanka Nowoczesnej: "Czy PiS czeka aż ktoś zginie?"

  • Autor: GP
  • 17 czerwca 2016 12:34
Posłanka Nowoczesnej: "Czy PiS czeka aż ktoś zginie?" Działania kibiców Legii popchnęły Nowoczesną do prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa. (fot.:facebook.com/CEBOdlaJoanny)

• "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" - taki transparent mieli kibice klubu piłkarskiego klubu Legia Warszawa podczas meczu, który został rozegrany 2 maja z Lechem Poznań.
• Nowoczesna zgłosiła sprawę do prokuratury, ta jednak odmówiła wszczęcia śledztwa.
• Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej pyta, czy musi zginąć człowiek, by władza zaczęła reagować.

Joanna Scheuring-Wielgus nazwała w piątek (17 czerwca) decyzję prokuratury i jej uzasadnienie skandalem. Sprawa dotyczy obraźliwego transparentu kibiców klubu piłkarskiego Legia Warszawa. W czasie ligowego meczu stołecznego klubu na trybunie zawisł groźnie brzmiący napis: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice".

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa.

- Co musi się wydarzyć? - pytała w komentarzu dla mediów posłanka Nowoczesnej. - Musi zginąć człowiek? Czy prokuratura, czy Zbigniew Ziobro czeka na taką sytuację?

Wobec takiego obrotu sprawy, partia złożyła zażalenie do sądu.

Czytaj: 25 lat współpracy między Berlinem, a Warszawą

"Gazeta Wyborcza" publikowała w piątek (17 czerwca) uzasadnienie decyzji prokuratury, które otrzymała Nowoczesna: - Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, iż wywieszenie przedmiotowego transparentu stanowiło wyłącznie swoistą formę "polemiki" ze stanowiskiem osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie 2 maja 2016 roku, gdzie w trakcie meczu piłkarskiego rozgrywanego pomiędzy drużynami Legia Warszawa-Lech Poznań, kibice obu drużyn skwitowali gwizdami obecność Prezydenta RP Andrzeja Dudy - można było przeczytać w dokumentach przekazanych partii.

Joanna Scheuring-Wielgus jest na pierwszej linii walki z "mową nienawiści". W Sejmie bierze czynny udział w posiedzeniach zespołu parlamentarnego poświęconego zwalczaniu tego zjawiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • obiektywnym okiem 2016-06-18 18:01:47
    Ja nie rozumiem dzisiejszych rzadzacych, dlaczego do tej pory nie wsadzona do tiurmy podżegaczy do przewrotu, rozruchów społecznych. Za napaść na flagę i symbole polskie, wzniecanie mowy nienawiści w stosunku do Polaków za to, że są wierni Ojczyźnie i wierze w Boga, że chca zwalczać wroga wewnetrznego i zewnetrznego. Czy w tym kraju nie obowiązuje prawo do ochrony polskości i interesu Polaków?
  • Zeghar 2016-06-17 14:36:37
    Złodziej najgłośniej krzyczy "kradną". Na razie to członek PiS padł ofiarą prasowej "mowy nienawiści". A swoją drogą to czy taka insynuacja możliwości popełnienia morderstwa przez przedstawiciela pewnej określonej grupy społecznej nie nosi znamion zniesławienia (212 KK)?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA