REKLAMA

Posłowie Kukiz'15 pytają, ile aptek należy do zagranicznych sieci

  • Autor: Rynekaptek.pl
  • 24 czerwca 2016 14:48
Posłowie Kukiz'15 pytają, ile aptek należy do zagranicznych sieci Kilku posłów wystosowało do ministra zdrowia pytanie o plany resortu w zakresie zmian na rynku farmaceutycznym, a dokładniej o strukturę własnościową w aptekach (fot. Rynekaptek.pl)

Kilku posłów wystosowało do ministra zdrowia pytanie o plany resortu w zakresie zmian na rynku farmaceutycznym, a dokładniej o strukturę własnościową w aptekach.

Posłowie: Jarosław Sachajko, Paweł Skutecki, Sylwester Chruszcz, Barbara ChrobakJerzy Kozłowski informuje, że do ich biur poselskich zwrócił się Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET z prośbą o zaangażowanie się w prace nad zmianami na polskim rynku farmaceutycznym.

"Z treści wystosowanego przez Prezesa Zarządu PharmaNET pisma wynika, że w ostatnim czasie Wiceminister Zdrowia Pan Krzysztof Łanda zasugerował w mediach plan wprowadzenia wymogu posiadania przynajmniej 51% udziałów w aptece przez osoby z tytułem magistra farmacji" - przytaczają posłowie.

Jak zauważają, "oznaczać to może odebranie polskim przedsiębiorcom, niebędącym farmaceutami, majątku wartego 5 mld zł i przekazanie kontroli nad rynkiem leków korporacji zawodowej aptekarzy. Właściciele przedsiębiorstw stracić mogą dorobek życia, pracownicy aptek - pracę, a polscy pacjenci - niskie ceny zakupu leków nierefundowanych.

Przeczytaj, co chcieliby wiedzieć od ministra posłowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA