REKLAMA

Posłowie PE wzywają: Zero tolerancji dla ataków na kobiety

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 lutego 2016 18:46
Posłowie PE wzywają: Zero tolerancji dla ataków na kobiety Posłowie podkreślili, że musi zostać zrobione wszystko, aby napastnikom wymierzono sprawiedliwość, niezależnie od ich kultury i miejsca pochodzenia (fot. wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

· W środę, 3 lutego, w PE odbyła się debata z udziałem komisarz Coriną Crețu.
· Dotyczyła napastowania seksualnego i przemocy wobec kobiet w miejscach publicznych.
· Posłowie podkreślili, że musi zostać zrobione wszystko, aby napastnikom wymierzono sprawiedliwość, niezależnie od ich kultury i miejsca pochodzenia.

W lutym 2014 roku, Parlament przyjął rezolucję dotycząca inicjatywy legislacyjnej, wzywającą Komisję do przygotowania unijnej strategii, łącznie z propozycją legislacyjną, zawierającą wiążące rozwiązania chroniące kobiety przed przemocą.

W maju 2014 roku, Komisja odpowiedziała, że nie uważa za właściwe składania propozycji legislacyjnej w tym zakresie.

Tymczasem zgodnie z ankietą Agencji Praw Podstawowych UE, jedna trzecia kobiet w UE, czyli 62 miliony, doświadczyło przemocy fizycznej lub/i seksualnej po ukończeniu 15. roku życia.

Na środowym (3 lutego) posiedzeniu, posłowie PE ponowili wezwania do przygotowania dyrektywy UE przeciwko przemocy wobec kobiet. Uważają oni, że uczyniono niewielkie postępy w jej eliminowaniu. Wezwali państwa członkowskie UE do ratyfikowania Konwencji Stambulskiej tak szybko jak to będzie możliwe.

Konwencja Stambulska dotyczy zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Została wyłożona do podpisu w maju 2011 roku. Aż 16 z 28 państw członkowskich jeszcze jej nie ratyfikowało. 

Posłowie PE podczas posiedzenia uznali także, że więcej wysiłku trzeba włożyć w lepszą integrację migrantów poprzez edukację i poszanowanie dla wartości europejskich przez wszystkich ludzi niezależnie od ich kultury i pochodzenia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA