REKLAMA

Posłowie PSL chcą zmiany w programie 500 plus

  • Autor: PAP/EM
  • 23 lutego 2017 13:50
Posłowie PSL chcą zmiany w programie 500 plus Propozycja PSL daje również szansę na uzyskanie wsparcia w wychowaniu tym, którzy mają jedno dziecko (fot. pixabay)

PSL chce wprowadzenia do programu "500 plus" zasady "złotówka za złotówkę; miałaby ona sprawić, że przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia nie będzie automatycznie oznaczało jego utraty - powiedziała posłanka ludowców Andżelika Możdżanowska.

Posłanka PSL poinformowała, że na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny odbędzie się pierwsze czytanie projektu PSL nowelizującego ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Zaznaczyła, że ludowcy chcą zmiany w programie "Rodzina 500 plus", która wprowadzi zasadę "złotówka za złotówkę". Sprawi ona - jak wyjaśniała posłanka ludowców - że przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia nie będzie automatycznie oznaczało jego utraty.

Dodała, że propozycja PSL daje również szansę na uzyskanie wsparcia w wychowaniu tym, którzy mają jedno dziecko. W ocenie Możdżanowskiej obecnie obowiązujące przepisy tworzą "barierę" dla kobiet pracujących, bo - jak uzasadniała - "powoduje to takie zachwianie na rynku pracy" oraz m.in. brak możliwości domagania się o podwyżkę.

"Po raz kolejny Polskie Stronnictwo Ludowe ma rację, składając poprawkę do tego ważnego i dobrego programu 500 plus" - przekonywała Możdżanowska. "Niestety, stanowisko rządu na dzień dzisiejszy jest negatywne. Ubolewam nad tym, ponieważ to 400 tys. rodzin, które mają zostać wyeliminowane z tego wsparcia" - wskazała.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA