REKLAMA

Posłowie z sylwestrowym apelem: nie strzelajmy

  • Autor: pap/AH
  • 29 grudnia 2017 14:06

W okresie noworocznym odpalane są miliony petard i fajerwerków; to niesie zagrożenie dla zwierząt - podkreślają posłowie różnych opcji zachęcając, aby zrezygnować z tej formy witania Nowego Roku. - Nie strzelajmy w sylwestra - apelują.

W filmie opublikowanym w piątek na sejmowym kanale YouTube do tego, by w trosce o zwierzęta powitać rok 2018 bez wystrzałów petard i fajerwerków zachęcają: poseł Kukiz'15 Piotr Apel, posłowie PO: Agnieszka Hanajczyk, Artur Dunin i Paweł Suski oraz posłowie PiS: Krzysztof Czabański, Jolanta Szczypińska i Dominik Tarczyński.

- W ten wspaniały świąteczny i noworoczny czas, kiedy wszyscy się radujemy, wielu z nas odpala miliony petard i fajerwerków. Ten sposób okazywania noworocznych emocji nie zawsze jest właściwy i niesie ze sobą olbrzymie zagrożenie. Dlatego apelujemy: nie strzelajmy w sylwestra - mówi w filmie Paweł Suski, szef Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Piotr Apel przekonuje, że warto w tym świątecznym czasie pomyśleć o zwierzętach i nie używać fajerwerków. "Zwłaszcza tych, które wydają charakterystyczny dźwięk, który sprawia zwierzętom ból" - dodał.

Również Jolanta Szczypińska zwraca uwagę, że "fajerwerki powodują u zwierząt fizyczny ból i cierpienie", a Dominik Tarczyński podkreśla, że "wiele zwierząt naprawdę traci życie ze względu na lęk, jest przerażonych". "Tak, że jeżeli chcecie zrobić coś dobrego dla zwierząt i nie tylko, proszę: nie używajcie fajerwerków" - apeluje Tarczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • krokodylek 2017-12-29 16:26:28
    Ten apel w Polsce poskutkuje tak samo, jak by pan poseł pojechał do Chin i namawiał Chińczyków do zaprzestania jedzenia ryżu. Ot wymyślił.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA