REKLAMA

Potencjał Wisły zostanie wreszcie wykorzystany?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 07 lipca 2016 09:42
Potencjał Wisły zostanie wreszcie wykorzystany? W czerwcu posłowie przyjęli uchwałę Sejmu ustanawiającą 2017 – Rokiem Rzeki Wisły. (Fot. mat. prasowe

• Dzięki inicjatywie organizacji pozarządowych, rok 2017 ogłoszony został przez posłów rokiem Wisły. W tych działaniach fundacje bardzo mocno wspierali samorządowcy nadwiślańskich gmin i miast.
• Zdaniem Grzegorza Kapicy, wójta Józefowa nad Wisłą, to szansa na zagospodarowanie terenów nad rzeką, przywrócenie jej żeglowności i poprawę bezpieczeństwa na terenach zalewowych.

Przypomnijmy, w czerwcu posłowie przyjęli uchwałę Sejmu ustanawiającą 2017 – Rokiem Rzeki Wisły. W ten sposób polscy parlamentarzyści po raz pierwszy uhonorowali przepływającą przez środek naszego kraju rzekę – tak samo jak dotychczas honorowano bohaterów narodowych czy znaczące wydarzenia. Ale nie o tytuły i honory chodzi.

Wisła produktem turystycznym

Zdaniem Roberta Jankowskiego z fundacji Rok Rzeki Wisły, uchwała przyczyni się do wypromowania Wisły jako unikalnego obszaru naturalnego i turystycznego, zwróci uwagę na jej potencjał edukacyjny i gospodarczy – zwłaszcza w skali lokalnej.

Na to właśnie liczą samorządowcy z gmin położonych nad Wisłą, którzy mocno wsparli inicjatywę fundacji.

– Inicjatywa „2017 – Rokiem Rzeki Wisły” połączyła, chyba pierwszy raz, niemal wszystkie samorządy od źródła do ujścia rzeki – podkreśla Grzegorz Kapica, wójt gminy Józefów nad Wisła, który osobiście zaangażował się w przekonywanie samorządów do przyjmowania uchwał intencyjnych i stanowiska dla parlamentarzystów.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA