REKLAMA

Powołano komitet budowy pomników smoleńskiego i prezydenta Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/GP
  • 28 kwietnia 2016 16:06
Powołano komitet budowy pomników smoleńskiego i prezydenta Kaczyńskiego Lech Kaczyński był prezydentem od 2005 do 2010 roku. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Zawiązał się komitet budowy pomników: smoleńskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - poinformował w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Liczymy, że na 8. rocznicę tragedii smoleńskiej pomniki będą gotowe - dodał.

- Chciałem poinformować, że dzisiaj zawiązał się komitet budowy pomników: pomnika smoleńskiego i pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Rzeczypospolitej. Liczymy na to, że te dwa pomniki w śródmieściu Warszawy - sądzimy, że na Krakowskim Przedmieściu, chociaż jeszcze lokalizacji ostatecznych nie ma - powstaną w stosunkowo krótkim czasie jak na tego rodzaju przedsięwzięcia, to znaczy, że na 8. rocznicę tragedii smoleńskiej te pomniki już będą gotowe, odsłonięte - powiedział Kaczyński na briefingu w Sejmie.

Jak podkreślił, jest przekonany, że konkurs pozwoli na znalezienie  rozwiązań artystycznych, które będą właściwe ze względu na wagę pomników, ale także na miejsce, bo miejsce jest szczególne.

Prezes PiS 10 kwietnia, podczas 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej zapowiedział, że najbliższych tygodniach będzie powołany komitet budowy pomników: smoleńskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Tutaj na tej ulicy, na Krakowskim Przedmieściu musi stanąć pomnik smoleński. Na tej ulicy musi stanąć pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego - mówił szef PiS przed Pałacem Prezydenckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA