REKLAMA

Powolny koniec rządowego programu Mieszania dla Młodych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 09 marca 2016 20:13
Powolny koniec rządowego programu Mieszania dla Młodych Analitycy firmy Expander przewidują, że niebawem w jego ślady pójdą inne banki (fot. portsalsamorzadowy.pl)

• Bank Millennium poinformował, że najpóźniej 11 marca zakończy przyjmowanie wniosków na kredyty z dopłatą w ramach tegorocznej edycji programu MdM.
• Powodem jest wyczerpywanie się puli środków przeznaczonych na takie wsparcie.

Zajmująca się doradztwem finansowym firma Expander prognozuje, że niedługo podobny komunikat wydadzą kolejne banki, gdyż pieniądze na MdM najprawdopodobniej skończą się jeszcze w marcu.

Jak przypomina Expander w tym roku na dopłaty wypłacane w ramach programu MdM zarezerwowane było 730 mln zł. Już po pierwszych dwóch miesiącach tego roku zarezerwowane było jednak aż 564,9 mln zł, a zgodnie z ustawą wstrzymanie przyjmowania wniosków następuje, gdy wykorzystane zostanie 95 procent tej puli, czyli 693,5 mln zł.

Oznacza to, że do przekroczenia wspomnianego progu pozostało 128,5 mln zł. Zdaniem analityków, biorąc pod uwagę, że informacja o wyczerpywaniu się środków zapewne jeszcze bardziej zmobilizuje kredytobiorców do korzystania z MdM, pieniądze najprawdopodobniej skończą się jeszcze w marcu.

W takiej sytuacji nadal będzie można wnioskować o dopłaty wypłacane w 2017 r. i 2018 r. (później MdM nie będzie już kontynuowany). Pula środków na rok 2017 r. wynosi 746 mln zł. Wykorzystano z niej dopiero 7 procent, jednak trzeba pamiętać, że ustawa pozwala na zarezerwowanie w tym roku nie więcej niż 50 procent przyszłorocznej puli.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA