REKLAMA

Powstaje ostateczna koncepcja e-dowodu. Pierwsze dokumenty w nowej odsłonie już za rok

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lipca 2016 07:58
Powstaje ostateczna koncepcja e-dowodu. Pierwsze dokumenty w nowej odsłonie już za rok E-dowody dowody zawierać będą także funkcje Karty ubezpieczenia zdrowotnego i ułatwią wizytę u lekarza. Fot. Pixabay.com

Pod koniec czerwca resorty cyfryzacji, zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji zawarły porozumienie, w którym zobowiązują się ekspresowo, bo do końca lipca, wypracować dokładny harmonogram wprowadzenia e-dowodu oraz uzgodnić, co ma się na nim znaleźć – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z treści dokumentu, do którego dotarła gazeta, wynika, że mają być uzgodnione następujące kwestie: jak ma wyglądać proces uwierzytelniania obywatela? Czy ma być przeprowadzony za pomocą podpisu elektronicznego? Jaka ma być rola dowodu w kontaktach ze służbą zdrowia?

E-dowód – jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna” – stanie się prawdopodobnie elektroniczną kartą zdrowia.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński: Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska szacuje całkowity koszt stworzenia i wprowadzenia nowych dowodów, co ma nastąpić do 2019 roku, na 1,5 mld złotych.

- Wycena ta będzie aktualna, pod warunkiem że dowody zawierać będą także funkcje Karty ubezpieczenia zdrowotnego - powiedziała „Dziennikowi Gazecie Prawnej” minister Anna Streżyńska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA