REKLAMA

Powstał Parlamentarny Zespół Eurorealistyczny. W składzie posłowie Kukiz'15 i Krystyna Pawłowicz

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 16 marca 2016 22:42

• Grupa posłów PiS i Kukiz'15 powołała do życia Parlamentarny Zespół Eurorealistyczny.
• Jego zadaniem jest zbadanie korzyści i strat wynikających z polskiego członkostwa w Unii Europejskiej.
• Do Zespołu dołączyła Krystyna Pawłowicz.
• Będzie badała sprawy o charakterze ustrojowo-prawnym.

Przewodniczącym zespołu został poseł ruchu Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski, wiceprzewodniczącymi: Artur Soboń z PiS oraz Rafał Wójcikowski (Kukiz’15). Sekretarzem mianowano Sylwestra Chruszcza (Kukiz’15). W skład zespołu weszła również prof. Krystyna Pawłowicz.

Zespół ma zajmować się badaniem i monitorowaniem relacji między Polską a Unią Europejską.

- Chcemy zajmować się kwestiami natury ustrojowej, tego, w jaki sposób ustrój państwa polskiego podlega wpływom Unii Europejskiej, która w tej chwili zamienia się w superpaństwo europejskie, relacjami gospodarczymi, a także „nowinkami prawnymi”, które po części dewastują polski system prawny - mówił Tomasz Rzymkowski.

- Jest zasada wzajemności, jeśli ktoś przygląda się nam, my z wzajemnością przyglądamy się instytucjom, do których Polska należy. Warto zrobić bilans wszystkich korzyści i strat związanych z integracją gospodarczą - mówił z kolei poseł Artur Soboń. Jak zapewnił, zespół jest ponad polityczny.

Prof. Pawłowicz oceniła, że istnienie takiego zespołu jest konieczne. - Polska jest ciągle gonioną ofiarą, na którą Unia poluje. Polska nie może czuć się państwem, które jest zaszczuwane, gonione, tropione i pouczane - tłumaczyła.

Jak powiedziała, będzie zwracała szczególną uwagę na sprawy o charakterze ustrojowo-prawnym.

- Przygotowywałam wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. niezgodności z konstytucją członkostwa Polski w UE - poinformowała. Jej zdaniem akceptacja członkostwa przez TK pod przewodnictwem prof. Marka Safjana miała wymiar czysto polityczny.

- Chciałabym się zająć analizą strat prawnych, które Polska ponosiła i ponosi w związku z uczestnictwem w Unii Europejskim - mówiła.

I dodawała. - Jesteśmy wykonawcami niepolskiej polityki, która doprowadziła do degradacji polskiej gospodarki, do zniszczenia polskiej nauki prawa - apelowała. Pojęcia stosowane przez UE nazwała "bełkotem prawnym".

Posłowie poinformowali, że planują tworzenie "Niebieskiej księgi", w której będą zbierać wszystkie informacje, które powstaną w toku prac.

- Nie oczekujcie państwo, że to jest grupa inicjatywna obalenia ustroju. Będziemy bronić ustroju Polski, suwerennego państwa, opartego na chrześcijańskich wartościach - mówiła Pawłowicz.

- Nie możemy niczego zrobić, bo nam jakaś Komisja Wenecka przyjeżdża i opowiada, że musimy zmienić konstytucję. To jest bezczelność. Mamy taką konstytucję, jaką chcieliśmy. Sami zdecydujemy, czy ją zmieniać, czy nie - podkreślała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kzo 2016-03-18 14:59:09
    Popatrzcie na tych pasibrzuchów, ich nie interesuje interes publiczy tylko koryto i tylko o to chodzi. Kolejna banda spasionych dobrze ubranych idiotów
  • Kuruc 2016-03-16 23:36:19
    Posłanka PiSdolona na spółkę z putinistami z ONR szykuje Polexit i unię z Rosją. A Herman Gref - najbliższy doradca ekonomiczny Putina stwierdził niedawno że gospodarczo Rosja przegrała na całej linii i powinni zacząć od nowa - jak Piotr Wielki. I tam Ci tak spieszno "dziewico stanu"!!! - wolę nie pisać po co - zostawmy to freudystom.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA