REKLAMA

Powstanie służba specjalna zajmująca się wywiadem i cyberbezpieczeństwem?

  • Autor: PAP/AT
  • 23 listopada 2015 08:10
Powstanie służba specjalna zajmująca się wywiadem i cyberbezpieczeństwem? - Za 5 lat to ministerstwo cyfryzacji może być jednym z najważniejszych resortów - uważa Zybertowicz (Andrzej Zybertowicz, fot.zybertowicz.pl)

- Dobrze by było, gdyby za 2-3 lata w Polsce powstała odrębna służba specjalna zajmująca się wywiadem elektronicznym i cyberbezpieczeństwem kraju - mówi doradca prezydenta RP ds. bezpieczeństwa państwa prof. Andrzej Zybertowicz.

- Trwają prace koncepcyjne nad powołaniem nowej agencji zajmującej się nasłuchem (radio)elektronicznym - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" doradca prezydenta.

Dobrze by było, gdyby za 2-3 lata w Polsce powstała nowa, odrębna służba specjalna zajmująca się wywiadem elektronicznym i cyberbezpieczeństwem kraju - wskazuje prof. Zybertowicz.

Jak dodaje, trwają już prace koncepcyjne, robiony jest tzw. inwentarz interesariuszy, czyli instytucji zainteresowanych pozyskiwaniem informacji od takiego nowego podmiotu.

Liczba pracowników służby będzie oczywiście zależeć od sprecyzowania jej zadań: czy będzie zajmowała się tylko wywiadem elektronicznym (SIGINT-em), czy też będzie miała inne zadania - mówi doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak zauważa prof. Zybertowicz, trzeba pamiętać, że liczba danych i szybko postępująca cyfryzacja wszystkich dziedzin życia społecznego może sprawić, iż za 5 lat to ministerstwo cyfryzacji będzie jednym z najważniejszych resortów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA