REKLAMA

Powstanie tysiące nowych żłobków, a wraz z nimi miejsca pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 15 maja 2017 06:34
Powstanie tysiące nowych żłobków, a wraz z nimi miejsca pracy Resort pracy planuje dofinansowanie tworzenia takich miejsc jak żłobki, kluby dziecięce czy dzienni opiekunowie, aż o 350 mln zł rocznie (fot.pixabay.com)

Liczba miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych ma wzrosnąć do 2020 r. o ponad 100 proc. Do tego potrzebna będzie odpowiednia większa liczba opiekunów

"Rządowy plan zwiększenia wydatków na opiekę nad dziećmi do lat trzech może dać ok. 15 tys., miejsc pracy w tym sektorze do 2020 r." – informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Z jednej strony, resort pracy planuje dofinansowanie tworzenia takich miejsc jak żłobki, kluby dziecięce czy dzienni opiekunowie, aż o 350 mln zł rocznie. Z drugiej - "chce poluzowania standardów tak, by łatwiej było je zakładać".

W efekcie liczba miejsc dla dzieci w tego typu placówkach ma wzrosnąć ze 100 tys. obecnie aż do 230 tys. w 2020 r., a w ciągu 10 lat do 254 tys.

"Do tego potrzebna będzie odpowiednia większa liczba opiekunów" - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna". Jak wynika z jego wyliczeń do 2020 r. ich liczba "powinna się zwiększyć o ponad 14,4 tys. osób, a o 17 tys. w ciągu 10 lat".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA