REKLAMA

Pozytywnie rekomendacje komisji dla tzw. ustawy dezubekizacyjnej

  • Autor: PAP/JS
  • 15 grudnia 2016 19:10
Pozytywnie rekomendacje komisji dla tzw. ustawy dezubekizacyjnej Zmiany poparło w głosowaniu 34 posłów, przeciw było 16. Nikt nie wstrzymał się od głosu. (fot. Sejm/twitter)

• Sejmowe komisje administracji i spraw wewnętrznych oraz polityki społecznej i rodziny w po ponownym rozpatrzeniu projektu tzw. ustawy dezubekizacyjnej zarekomendowały go pozytywnie.
• Do projektu posłowie zaproponowali kilka poprawek.

Projekt obniża emerytury i renty b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL "za służbę na rzecz totalitarnego państwa" od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.

Zmiany poparło w głosowaniu 34 posłów, przeciw było 16. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Jedna z ważniejszych poprawek - zaproponowana przez MSWiA i poparta przez posłów - zakłada, że minister spraw wewnętrznych w drodze decyzji "w szczególnie uzasadnionych przypadkach" może wyłączyć spod przepisów ustawy osoby pełniące służbę na rzecz totalitarnego państwa ze względu na: "krótkotrwałą służbę przed dniem 31 lipca 1990 oraz rzetelnie wykonywanie zadań i obowiązków po dniu 12 września 1989 r., w szczególności z narażeniem życia".

Jednocześnie komisje negatywnie zarekomendowały poprawki mniejszości.

W czwartek komisje administracji i spraw wewnętrznych oraz polityki społecznej i rodziny ponownie rozpatrywały projekt ustawy. Wcześniej planowano, że głosowanie ws. projektu odbędzie się w środę wieczorem. Jednak marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że projekt został ponownie skierowany do komisji w celu przygotowania poprawionego sprawozdania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • BOLO 2016-12-16 13:33:14
    zabrać UB-kom te wysokie emerytury. Ja po 40 latach składkowych ZUS mam troszkę ponad tysiąc złotych netto emerytury, byłem działaczem SOLIDARNOŚCI ! I co UB-ek po 20 latach pracy i trochę więcej ma dziś ponad 4 tysiące złotych i więcej, aż do 19 tysięcy złotych !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA