REKLAMA

Pracodawcy apelują: Potrzebujemy pracowników, najlepiej z Ukrainy

  • Autor: PulsHR.pl
  • 23 lutego 2016 22:01
Pracodawcy apelują: Potrzebujemy pracowników, najlepiej z Ukrainy (fot.: bluesbby/flickr.com/CC BY 2.0)

• Do 2050 roku populacja Polski skurczy się z obecnych ponad 38 mln do poniżej 34 mln ludzi.
• Polska powinna przyjąć 5 mln emigrantów ze względów demograficznych.
• Konieczne jest pilne zalegalizowanie pobytu wszystkich Ukraińców przebywających w naszym kraju.

- Jeśli chcemy utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju, to przy obecnych trendach demograficznych potrzebujemy przyjąć 5 mln emigrantów do 2050 roku - poinformował Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

Według prognoz GUS, do 2050 roku populacja Polski skurczy się z obecnych ponad 38 mln do poniżej 34 mln ludzi. Co gorsza, 10,5 proc. z pozostałej wówczas ludności stanowić mają osoby będące w wieku 80 lat i powyżej, podano także.

- Proponujemy legalizację na pobyt stały wszystkich Ukraińców, Wietnamczyków i Białorusinów w Polsce. Dotyczy to około 1 mln osób - podaje ZPP.

Więcej znajdziesz na stronach portalu PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Fakty 2016-02-23 22:52:21
    Pracodawcy niemieccy, francuzcy, żydowscy i inni nawoluja Polacy chca zarabiac za duzo i za oferowane im stawki psiocza i maja focha, nie chca pracowac. Nalezy natychmiast sprowadzic pracownikow z ukrainy bo oni sa w tak zlej sytuacji że za drobne na przezycie beda pracowac anie roszczeniowi Polacy co to chca zarabiac jak w UE a sa tylko niewolnikami w niemiecko zydowskiej kolonii zwanej polskaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA