REKLAMA

Premier Beata Szydło spotkała się z Polonią

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 30 grudnia 2015 13:09
Premier Beata Szydło spotkała się z Polonią (fot. P. Tracz / KPRM)

29 listopada premier Beata Szydło spotkała się w Sejmie z Polonią. W spotkaniu udział wziął również marszałek Marek Kuchciński. Premier zapewniła, że rząd będzie wspierać polskich uczniów za granicą, a resort spraw zagranicznych przeznaczy dla nich pieniądze m.in. na wyprawki szkolne.

 „Polskie państwo zrobi wszystko, by zapewnić budowanie wspólnoty Polaków na całym świecie” – mówiła na spotkaniu z Polonią premier Beata Szydło. Podziękowała Polonii za to, że buduje polską wspólnotę poza granicami kraju i kultywuje polskie tradycje i język.

„Wiem, że to nie jest zawsze łatwe. Wiem, że bardzo często wymaga to bardzo wielkiej determinacji. Tym większa jest nasza, polskiego państwa wobec was wdzięczność”– mówiła Beata Szydło. Dodała przy tym, że jej rząd będzie wspierać polskich uczniów za granicą, a resort spraw zagranicznych przeznaczy dla nich pieniądze m.in. na wyprawki szkolne.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał, że parlament podjął już działania mające na celu wsparcie Polaków za wschodnią granicą. Jak mówił, z inicjatywy sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą rozpoczęły się prace nad projektem nowelizacji ustawy o Karcie Polaka. Zadeklarował wsparcie dla polskich uczniów i nauczycieli za granicą.

We wtorkowym spotkaniu obok premier Beaty Szydło i marszałka Marka Kuchcińskiego, wzięli udział także m.in. wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak i szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą Michał Dworczyk. Obecni byli Polacy m.in. z Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy oraz uczniowie z polskiej szkoły w Baranowiczach na Białorusi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA