REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki założył konto na Twitterze

  • Autor: GP
  • 14 grudnia 2017 13:20
Premier Mateusz Morawiecki założył konto na Twitterze Premier Mateusz Morawiecki w pierwszym dniu pracy w Kancelarii Premiera w Warszawie. (fot. KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Na popularnej platformie komunikacji internetowej Twitter pojawiło się oficjalne  konto Mateusza Morawieckiego. Premier widnieje pod nazwą "@MorawieckiM".

Premier Mateusz Morawiecki dołączył do szerokiego grona polskich polityków, którzy są obecni na Twitterze od lat. Jak można zobaczyć na oficjalnej stronie, profil premiera istnieje od 13 grudnia, a w czwartek (14 grudnia) widniały na nim tylko dwa wpisy.

Pierwszy był twit inauguracyjny ze zdjęciem premiera w gabinecie prezesa Rady Ministrów. Drugi pokazywał premiera, gdy zapala świecę w oknie budynku przy al. Ujazdowskich. Był to gest pamięci, który wielu Polaków wykonuje dla uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego.

W czwartek rano premier Morawiecki obserwował 35 innych profili na Twitterze, w tym główne polskie ministerstwa, ministrów, polityków opcji rządzącej. Wśród obserwowanych znalazły się też czołowe media w Polsce. W wyliczance pojawił się również profil Kancelarii Prezydenta RP.

Licznik obserwujących profil premiera sięgał w czwartek prawie 14 tysięcy innych użytkowników serwisu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA