REKLAMA

Premier: naprawiamy błędy po naszych poprzednikach

 • Autor: PAP/PA
 • 28 kwietnia 2018 15:45
Premier: naprawiamy błędy po naszych poprzednikach Premier zapewnia, że rząd tworzy system gospodarczy równych szans

Naprawiamy błędy po naszych poprzednikach, błędy z czasów III RP, które narastały i nawarstwiały się - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Żnina (woj. kujawsko-pomorskie).

Premier stwierdził, że trzy lata temu w okresie kampanii wyborczej PiS obiecało wrażliwe społecznie państwo, państwo sprawiedliwe, system gospodarczy równych szans.

- Przez wiele różnych działań w parlamencie, w rządzie staraliśmy się udowodnić, pokazać, że jesteśmy dla was, że właśnie w taki sposób chcemy prowadzić nasze działania - mówił Morawiecki.

Jego zdaniem czasy III RP przede wszystkim charakteryzowały się tym, że mniejsze miejscowości, ludzie słabiej sytuowani, ludzie słabsi w społeczeństwie mieli trudniej, niż powinno to być w państwie sprawiedliwym.

Premier przypomniał piątą z propozycji zaprezentowanych na ostatniej konwencji Zjednoczonej Prawicy - obniżkę podatku CIT z 15 proc. do 9 proc. dla firm, których obroty sięgają około 5 mln zł rocznie.

- To jest podatek niższy dla słabszych, a wyższy dla najbogatszych - mówił Morawiecki.

Premier stwierdził, że m.in. dzięki staraniom polskiego rządu udało się przeforsować podatek dla galerii handlowych, na który wyraziła zgodę Komisja Europejska.

- Dla nas Polska jest jedna i mają być jedne warunki rozwojowe i poprzez to, co tworzymy, poprzez te zmiany finansowe, podatkowe tworzymy dużo bardziej Polskę równych szans i równych możliwości - dodał.

(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Laura Miletich 2018-04-30 19:38:26
  Panie Premierze jest Pan duma i nadzieja z przyjemnoscia czytam wypowiedzi amerykanskich ekonomistow-nazywaja Pana geniuszem,ale w tak skloconym kraju nie jest Panu latwo-jakiekolwiek negatywne wypowiedzi opozycji prosze lekcewazyc.to zwykla zawisc i zazdrosc.Zycze duzo zdrowia ,wytrwalosci
 • Laura Miletich 2018-04-30 19:06:28
  Do matematyk: nie ma ludzi doskonalych I kazdy ma prawo sie mylic,ale problem w tym aby ich wiecej nie popelniac.Bardzo trudno jest rzadzic w kraju jezeli opozycja jest taka bezwgledna,posuwa sie do najgorszych chwytow aby prowokowac zamiesznie I nie dopuszcza do pracy rzadowi.,a co robi nasze spolezcenstwo? slepo daje sie manipulowac I wciagac w intrygi -co to o was swiadczy .Czlowiek jest kowalem swojego losu ,ale obawiam sie ,ze nie dorosliscie do zycia w wolnosci I szacunku dla samych siebie,glosujac na PO I Nowoczesna zmarnujecie swoja przyszlosc ale I swoich dzieci
 • matematyk 2018-04-30 11:18:27
  Bierze Pan pod uwagę również błędy PISREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA