REKLAMA

Premier nie zapomina o bohaterach. Szydło przyznała renty czterem Żołnierzom Wyklętym

  • Autor: PulsHR.pl
  • 01 marca 2016 15:46
Premier nie zapomina o bohaterach. Szydło przyznała renty czterem Żołnierzom Wyklętym Premier w towarzystwie kombatantów walki z komunizmem. (fot.: twitter.com/PremierRP)

• 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
• Premier Beata Szydło przyznała czterem żołnierzom wyklętym specjalne renty.
• Członkowie partyzantki, dopóki jeszcze istniała Armia Krajowa, mogli liczyć na stabilne wynagrodzenie i benefity pozapłacowe.

Premier Beata Szydło z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) spotkała się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z por. Henrykiem Władysławem Atemborskim pseud. Pancerny, mjr. Zygmuntem Boczkowskim pseud. "Karmin", płk. Józefem Bandzo pseud. Jastrząb oraz płk. Leszkiem Andrzejem Mroczkowskim pseud. "Andrzej". Poinformowała, że zdecydowała o przyznaniu im specjalnych rent.

- Wiem, że to jest bardzo niewiele, że powinni być wynagrodzeni naprawdę w sposób wielki, ale chociaż w ten symboliczny sposób polski rząd chce podkreślić nasz ogromny szacunek, naszą wdzięczność - powiedziała.

Przeczytaj: Infolinie dla programu 500 plus, już można dzwonić

Zaznaczyła, że celem rządu jest również to, by młode pokolenia "uczyły się tych wartości, które żołnierze wyklęci przez całe życie swoją postawą nieśli ze sobą". - Cześć i chwała bohaterom, cześć żołnierzom wyklętym - powiedziała.

Więcej przeczytasz na stronach portalu PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marco 2016-03-01 16:32:15
    A na czym polegało ich bohaterstwo? Tak konkretnie, chyba nie ma się czego wstydzić, prawda? Musieli dokonać czegoś niebywałego, skoro ma to zmazać winę niewykonania rozkazu Komendy Głównej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA