REKLAMA

Premier: Podjęłam decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla rodziny kierowcy zabitego w Berlinie

  • Autor: PAP/JS
  • 23 grudnia 2016 19:15
Premier: Podjęłam decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla rodziny kierowcy zabitego w Berlinie Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło poinformowała, że podjęła decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla żony i syna kierowcy zabitego w Berlinie.
• Jak dodała, rodzina kierowcy otrzyma rentę po świętach.

"Podjęłam decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla Żony i Syna Śp. Łukasza Urbana. Rodzina Bohaterskiego Kierowcy otrzyma ją po Świętach" - napisała szefowa rządu w piątek na Twitterze.

O przyznanie rent specjalnych dla żony i syna kierowcy zabitego w Berlinie, zwrócił się do premier Szydło minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. "Minister podpisał pismo do pani premier o renty specjalne dla żony i syna zabitego kierowcy w Berlinie" - poinformowała wcześniej w piątek rzeczniczka resortu Joanna Wajda.

W poniedziałek wieczorem zamachowiec kierując 40-tonową ciężarówką wjechał w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Jedną z ofiar jest polski kierowca Łukasz Urban, którego ciało znaleziono w szoferce ciężarówki - według ustaleń zamachowiec zastrzelił Polaka, który łapiąc za kierownicę, usiłował przeszkodzić mu w zamachu.

Podejrzany o dokonanie tego zamachu 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri został zastrzelony w piątek rano przez policjantów pod Mediolanem - poinformował szef włoskiego MSW Marco Minniti. Po zatrzymaniu do kontroli poszukiwany listem gończym w Niemczech i Europie mężczyzna wyjął pistolet i zaczął strzelać do funkcjonariuszy, raniąc jednego z nich; policjanci odpowiedzieli ogniem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA