REKLAMA

Premier podpisał rozporządzenie ws. Departamentu ds. Pomocy Humanitarnej

  • Autor: PAP/JS
  • 05 stycznia 2018 20:51
Premier podpisał rozporządzenie ws. Departamentu ds. Pomocy Humanitarnej Do zadań Departamentu będzie należała koordynacja oraz monitorowanie pomocy płynącej z Polski głównie do potrzebujących w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu (fot. pixabay.com)

Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie atrybucyjne ws. utworzenia w KPRM Departamentu ds. Pomocy Humanitarnej - poinformowała minister Beata Kempa, która pokieruje departamentem.

Do zadań Departamentu będzie należała koordynacja oraz monitorowanie pomocy płynącej z Polski głównie do potrzebujących w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Podpis został złożony przez premiera w czwartek (4 stycznia). "Każdy minister konstytucyjny musi dostać rozporządzenie atrybucyjne i w moim przypadku dotyczy ono kwestii związanej z pomocą humanitarną i współpracy z innymi ministrami, organizacjami, kościołami, bo to one niosą pomoc" - powiedziała Kempa.

Jak dodała, do jej zadań będzie należało też określenie kierunków pomocy humanitarnej i współpraca z krajami będącymi w potrzebie.

W grudniu premier Morawiecki informował, że Beata Kempa - była szefowa kancelarii premier Beaty Szydło - otrzymała nowe zadanie w KPRM - ma odpowiadać za koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Krynicki 2018-01-06 10:32:53
    No, to jest fachowiec z Sycowa, ten fachowiec wszystko potrafi, ale najlepiej sprawdziłby się ten fachowiec w roli baby jarmarcznej handlującej niezbyt już świeżymi owocami morza, tak to jest właściwe miejsce dla tej osoby. No chyba , że obwoźny handel i skup szmat i złomu, tez dobre miejsce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA