REKLAMA

Premier: Program "Za życiem" będzie konsultowany z RDS

  • Autor: PAP/JS
  • 08 listopada 2016 17:12
Premier: Program "Za życiem" będzie konsultowany z RDS Premier powiedziała, że uchwalona niedawno ustawa "Za życiem" jest wstępem do szerszego programu, który będzie przygotowany do końca roku (fot.premier.gov.pl/P. Tracz/KPRM)

Program "Za życiem" będzie konsultowany z Radą Dialogu Społecznego; rząd pracuje nad poprawką do budżetu, która zapewni finansowanie programu od 2017 r. - poinformowała  premier Beata Szydło na konferencji po posiedzeniu rządu.

Brak konsultacji ws. ustawy "Za życiem" podniosła przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz. W liście, skierowanym w poniedziałek do premier, Bochniarz oceniła, że brak konsultacji projektu z Radą to kolejny sygnał naruszania zasad dialogu społecznego, a pomijanie Rady "podważa jej pozycję, ogranicza możliwość sprawczą, a tym samym motywację i zaangażowanie aktorów dialogu".

Odnosząc się do tego zarzutu, premier powiedziała, że uchwalona niedawno ustawa "Za życiem" jest wstępem do szerszego programu, który będzie przygotowany do końca roku. "I on oczywiście będzie konsultowany również z Radą Dialogu Społecznego" - zadeklarowała szefowa rządu.

"Ja mam nadzieję, że pani przewodnicząca Bochniarz i cała Rada Dialogu aktywnie włączy się w przygotowanie tego programu tak, aby to był program, który rzeczywiście jest dobrym programem. Bo na tym nam zależy, żeby on był programem, który wypełni te nadzieje, które są z nim związane, że będzie wreszcie kompleksowa opieka nad kobietami w tzw. trudnych ciążach, nad dziećmi, które z tych trudnych ciąż się urodzą i również nad rodzinami" - powiedziała Szydło.

Wskazała, że szybkie uchwalenie ustawy pozwala m.in. "złożyć poprawkę do budżetu (...) tak, ażeby w przyszłym roku już zapewnić finansowanie tego programu".

"Budżet jest w tej chwili w komisjach sejmowych, przygotowujemy tę poprawkę i ona oczywiście będzie przez rząd złożona" - dodała Szydło.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA