REKLAMA

Premier: Redukcje w rządzie to co najmniej 20 mln zł oszczędności

  • Autor: PAP/AT
  • 05 marca 2018 12:23
Premier: Redukcje w rządzie to co najmniej 20 mln zł oszczędności Wynagrodzeń ministrów i wiceministrów pozostają na dotychczasowym poziomie - powiedział premier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/PremierRP)

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że oszczędności wynikające z redukcji stanowisk w rządzie oraz zmniejszenia używalności kart kredytowych sięgną co najmniej 20 mln zł.

Morawiecki oświadczył na poniedziałkowej (5 marca) konferencji prasowej podkreślił, że rząd nie zamierza zwiększać wynagrodzeń ministrów i wiceministrów. "One pozostają na dotychczasowym poziomie" - podkreślił

Jak dodał, jeśli chodzi o wynagrodzenia służby cywilnej i "całego aparatu państwowego, samorządowego", "może wyrazić życzenie". "Przede wszystkim uważam, że powinniśmy mieć zmniejszoną liczbę pracowników, którzy powinni pracować rzeczywiście na jak najwyższym poziomie - profesjonalnym, efektywnościowym" - powiedział szef rządu.

Czytaj też: Koniec z premiami i nagrodami dla ministrów i wiceministrów

"Mam od ponad 20 lat duże doświadczenie w zarządzaniu dużymi organizmami, organizacjami, pionami i jednostkami i to nie jest tak, że im więcej ludzi, im więcej dyrektorów, tym zawsze lepsza praca i tym więcej się zrobi. Czasami jest efekt odwrotny - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść" - zaznaczył Morawiecki. W związku z tym - jak uzasadniał - dlatego rząd stara się "zmniejszyć efekt Polski resortowej".

"Właśnie w taki sposób doprowadzimy do lepszego zarządzenia całą tą strukturą" - zapewnił premier.

Premier zapowiedział zredukowanie w ciągu 2-3 miesięcy stanowisk w rządzie o 20-25 proc. oraz "zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych"

Zdaniem Morawieckiego, oszczędności wynikające z redukcji stanowisk w rządzie oraz "zmniejszenia używalności kart kredytowych" sięgną "co najmniej" 20 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA