REKLAMA

Premier: rodzina była, jest i będzie symbolem Polski

 • Autor: bad/PAP
 • 01 kwietnia 2017 19:16
Premier: rodzina była, jest i będzie symbolem Polski Nie ma większej wartości ponad rodziną - uważa premier Beata Szydło. Fot. PTWP

Zdaniem Beaty Szydło, w różnych miejscach Polska jest przywoływana jako państwo, w którym rzeczywiście jest prowadzona polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia.

• Rodzina była, jest i będzie symbolem polskiego rządu, symbolem Polski - powiedziała premier Beata Szydło.

• Przypomniała, że 1 kwietnia mija rok od wprowadzenia rządowego programu Rodzina 500 Plus.

• Zdaniem premier Szydło, pieniądze z 500 plus są doskonale inwestowane.

"Rodzina była, jest i będzie symbolem polskiego rządu. Jest symbolem Polski. Nie boję się tego powiedzieć, dlatego że po kilkunastu miesiącach pracy naszego rządu otrzymaliśmy już tak wiele wyróżnień międzynarodowych, w różnych miejscach Polska jest przywoływana jako państwo, w którym rzeczywiście jest prowadzona polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia" - powiedziała premier Szydło.

"Nie ma większej wartości ponad rodziną. I to jest dzisiaj przyszłość Polski i Europy - Europy, która przeżywa ogromny kryzys wartości, Europy, która nie potrafi sobie poradzić z kolejnymi wstrząsami i kryzysami, dlatego że wyrzekła się wartości, dlatego że Europą zaczęły rządzić partykularyzmy, ideologie politycznie umocowane w różnych środowiskach, które walczą z chrześcijaństwem, i rządzi pieniądz, który ma budować przede wszystkim prywatne zaplecze" - mówiła szefowa rządu.

"My powiedzieliśmy, mieliśmy tę odwagę powiedzieć tutaj w Polsce, że nie takiej chcemy Europy i nie takiej chcemy Polski" - dodała.

"Nie jest łatwo, kiedy musimy mierzyć się z tymi, którzy odrzucają taką filozofię i mówią +będziecie z nami w jednym klubie, jeżeli przyjmiecie nasze warunki+. Ale my już nie musimy walczyć o wejście do tego klubu, bo my w tym klubie jesteśmy i mamy takie same prawa i takie same obowiązki" - podkreśliła.

"I dzisiaj ja mogę powiedzieć: tak, my mamy wartości, których będziemy strzec. Jeżeli ktoś mówi do mnie +wy macie zasady, a my mamy pieniądze+, to ja mówię: tak, ale zasady są ważniejsze" - powiedziała premier.

Konferencja z udziałem szefowej rządu odbywa się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • mjiopl 2017-04-02 07:20:23
  A gdzie KONSTYTUCJA I PRAWA OBYWATELA------PIS to banda oszustów !!!!!!!!!
 • homocopalnicus 2017-04-01 22:07:31
  "od ośmiu ostatnich lat, Polki i Polacy " ..... czy coś więcej ....
 • Iza 2017-04-01 21:18:55
  Do Iza:poprawka- w nastepnym parlamencie- piwonnam byla napisac
 • Iza 2017-04-01 20:09:25
  " Wy macie zasady, a my mamy pieniadze"..... powiedzial francuski prezydent, ktory slusznie za swoja beznadziejna polityke nawet nie ma szans w nastepnym rzadzie zaistniec w minimalnej opozycji. Pomimo tego nie powinno sie takich " ostrzezen" ignorowac. Trzeba madrze argumentowac, a nie sie " popisywac".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA