REKLAMA

Premier rozmawiała z wiceszefem KE

  • Autor: pt/pap
  • 31 maja 2016 22:22
Premier rozmawiała z wiceszefem KE Premier Beata Szydło odbyła telefoniczną rozmowę z wiceszefem KE Fransem Timmermansem (fot.premier.gov.pl)

Premier Beata Szydło w telefonicznej rozmowie z wiceszefem KE Fransem Timmermansem przedstawiła stan prac nad rozwiązaniami legislacyjnymi ws. Trybunału Konstytucyjnego w Polsce - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rozmowa odbyła się w przeddzień posiedzenia komisarzy, na którym Timmermans ma poinformować o rezultatach rozmów; na tej podstawie Komisja - jak mówiła rzeczniczka KE Mina Andreewa - zdecyduje o "potencjalnych dalszych krokach".

"Zgodnie z ustaleniami zeszłotygodniowymi pomiędzy panią premier Beatą Szydło a wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej panem Fransem Timmermansem odbyła się dzisiaj dobra, merytoryczna rozmowa telefoniczna" - powiedział PAP we wtorek wieczorem rzecznik rządu.

Według niego w trakcie tej rozmowy premier poinformowała wiceprzewodniczącego o "stanie prac nad rozwiązaniami legislacyjnymi dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego w Polsce". "Te prace trwają i mamy nadzieję, że już wkrótce uda się wypracować odpowiednie rozwiązania ustawowe" - powiedział Bochenek.

Doprecyzował, że chodzi o działania podejmowane na forum polskiego parlamentu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA