REKLAMA

Premier Wołodymyr Hrojsman zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego do wizyty na Ukrainie

  • Autor: PAP / MIW
  • 27 grudnia 2017 19:30
Premier Wołodymyr Hrojsman zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego do  wizyty na Ukrainie Premiera Polski Mateusz Morawiecki (fot. twitter.com / KPRM)

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman poinformował w środę (27.12), że zaprosił premiera Polski Mateusza Morawieckiego do złożenia wizyty na Ukrainie. Premier Morawiecki potwierdził, że Polska wspiera aspiracje euroatlantyckie Ukrainy - powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

- Premier Ukrainy przekazał gratulacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu z okazji objęcia urzędu szefa rządu. Premierzy potwierdzili, iż istotne jest pogłębianie obustronnej współpracy w obszarze ekonomicznym, bezpieczeństwa, kultury oraz z wielu innych, np. w sferze samorządowej. Wskazali też na potrzebę prowadzenia dialogu historycznego. Premier potwierdził, że Polska wspiera aspiracje euroatlantyckie Ukrainy i zamierza kontynuować wsparcie w tej dziedzinie - poinformowała w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Według komunikatu Hrojsmana, zamieszczonego na Facebooku, w środę przeprowadził on rozmowę telefoniczną z polskim premierem, podczas której obie strony potwierdziły, że nastawione są na dialog i strategiczne partnerstwo.

Zdaniem ukraińskiego premiera takie partnerstwo dotyczy szeregu kwestii od gospodarki i przyszłości energetycznej, po sformułowanie agendy dla prac Polski jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ przez następne dwa lata.

- Zaprosiłem kolegę do odwiedzenia Kijowa w dogodnym dla niego terminie - napisał ukraiński premier.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA