REKLAMA

Premier zapewnia: Sytuacja w górnictwie jest uspokojona

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 22 lutego 2016 16:33
Premier zapewnia: Sytuacja w górnictwie jest uspokojona "Rozmowy ws. górnictwa się toczą. Chcę podziękować stronie społecznej za to, że bierze udział w tych rozmowach" - mówiła Beata Szydło (fot. twitter/KPRM)

Rozmowy ws. górnictwa trwają, sytuacja jest uspokojona. Najważniejszą kwestią było zabezpieczenie wypłat i wszystkich należności należnych pracownikom. To jest już pod kontrolą - twierdzi premier Beata Szydło.

- Rozmowy ws. górnictwa się toczą. Chcę podziękować stronie społecznej za to, że bierze udział w tych rozmowach i że wspólnie wypracowujemy program, który będzie przyjęty - mówi premier Beata Szydło.

Zwraca uwagę, że nie można mówić o polskich spółkach górniczych w jednakowy sposób, ponieważ inna jest sytuacja zakładów górniczych znajdujących się w grupie Tauron a inna tych znajdujących się w Kompanii Węglowej, która jest przekształcana. Jeszcze inna jest sytuacja w Lubelskim Węglu Bogdanka, inna jest w Jastrzębskiej Spółce Węglowej a jeszcze inna jest w górnictwie węgla brunatnego.

Przeczytaj: Szydło chce wzmocnienia energetyki i górnictwa

- Rozmowy trwają, sytuacja jest uspokojona. Najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie wypłat i wszystkich należności należnych pracownikom . To jest już pod kontrolą - ocenia Beata Szydło.

W jej ocenie za trudną sytuację branży węglowej w dużej mierze odpowiedzialna jest poprzednia ekipa rządowa.

- Musimy pamiętać, że przez ostatnie 8 lat nie robiono nic, jeśli chodzi o polskie górnictwo, chyba, że jako próbę reformowania uznamy to, że poprzednia ekipa konsekwentnie polskie górnictwo niszczyła i doprowadziła do takiej sytuacji, jaką mamy obecnie - mówi Beata Szydło.

Więcej na WNP.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA