REKLAMA

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej ostrzegają przed eskalacją kryzysu migracyjnego

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lutego 2016 21:57
Premierzy Grupy Wyszehradzkiej ostrzegają przed eskalacją kryzysu migracyjnego Bez umocnienia zewnętrznych granic UE sytuacja może wymknąć się spod kontroli (fot. KPRM/twitter)

Uchwalona na poniedziałek, 15 lutego, na praskim spotkaniu premierów czterech państw Grupy Wyszehradzkiej i Bułgarii oraz prezydenta Macedonii deklaracja w sprawie kryzysu migracyjnego ostrzega, że bez umocnienia zewnętrznych granic UE sytuacja może wymknąć się spod kontroli.

Uczestnicy szczytu "wyrazili pełne poparcie dla przedsięwzięć przyjętych na płaszczyźnie Unii Europejskiej w celu skuteczniejszego chronienia (jej) granic zewnętrznych, łącznie z bardziej intensywną współpracą z państwami trzecimi, i jednocześnie potwierdzili swój negatywny stosunek do trwałego mechanizmu relokacyjnego" - głosi deklaracja.

"Jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków i w ten sposób nie ulepszymy kontroli nad najbardziej eksponowanymi częściami zewnętrznej granicy Unii Europejskiej oraz nie wstrzymamy napływu migrantów, sytuacja może się nam wymknąć spod kontroli" - czytamy w dokumencie.

Zobacz też: Szydło: Oczekujemy najpóźniej w marcu decyzji UE ws m.in. kontroli granic

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA