REKLAMA

Prezydent: Aby miasta były bezpieczne muszą się rozwijać w oparciu o zasady społecznej współpracy

  • Autor: PAP/AT
  • 07 września 2017 08:55
Prezydent: Aby miasta były bezpieczne muszą się rozwijać w oparciu o zasady społecznej współpracy Pokazujemy w Kazachstanie wiele nowości dotyczących energii przyszłości - powiedział prezydent Andrzej Duda (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Polska chce opowiedzieć o przyjaznym mieście. Wierzę, że uzyskamy prawo do organizacji Expo w Łodzi w 2022 roku - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas narodowego dnia polskiego na Expo w stolicy Kazachstanu, Astanie.

Prezydent, otwierając narodowy dzień polski na Expo w Astanie, mówił, że Polska w swym pawilonie pokazuje osiągnięcia nawiązujące do tematu przewodniego kazachstańskiej wystawy "Energia przyszłości". Jak mówił, pokazujemy w Kazachstanie wiele nowości dotyczących energii przyszłości, wśród nich m.in. czyste technologie węglowe, sposoby wytwarzania energii z biomasy, innowacje w maszynach górniczych, sposoby digitalizacji rynku energii, budynki przyszłości czy sposoby rewitalizacji terenów poprzemysłowych.

Prezydent podkreślił, że inteligentne i nowoczesne poszukiwanie źródeł energii ma ogromne znaczenie dla suwerenności energetycznej, którą można - jak mówił - budować nie tylko w oparciu o posiadanie źródeł energii, ale także poprzez nowoczesne technologie.

Duda zaznaczył, że Polska ubiega się o prawo do organizacji Expo w 2022 roku w Łodzi. "Wierzę, że uzyska to prawo, ponieważ polska kandydatura została bardzo starannie przemyślana i przygotowana" - powiedział. Jak mówił, zaproponowany przez Polskę temat "City ReInvented" dotyczy uniwersalnych wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć miasta na całym świecie.

"Aby miasta stawały się atrakcyjnym, przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla swoich mieszkańców i odwiedzających, muszą stale się odradzać, odnawiać i rozwijać w oparciu o zasady społecznej współpracy. Właśnie o takich miastach chcemy opowiedzieć podczas wystawy w Polsce, w Łodzi" - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz premierem Kazachstanu Bakytżanem Sagintajewem odwiedza w ramach narodowego dnia polskiego m.in. Pawilon Polski na wystawie Expo w Astanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA