REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w ceremonii otwarcia mistrzostw Europy do lat 21

  • Autor: PAP / MIW
  • 16 czerwca 2017 14:44
Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w ceremonii otwarcia mistrzostw Europy do lat 21 Prezydent Andrzej Duda. (fot. KPRP / Krzysztof Sitkowski)

Prezydent Andrzej Duda weźmie w piątek o godz. 20.30 udział w ceremonii otwarcia turnieju mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej, która odbędzie się na Stadionie Arena Lublin - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Od piątku (16.06) na sześciu polskich stadionach będą rozgrywane mistrzostwa Europy do lat 21, jedna z najważniejszych piłkarskich imprez na Starym Kontynencie. Biało-czerwoni nie musieli grać w eliminacjach. Teraz zmierzą się w grupie A ze Słowacją, Szwecją i Anglią.

Oficjalnie meczem otwarcia będzie konfrontacja Polski ze Słowacją (piątek godz. 20.45 w Lublinie), ale tego samego dnia wcześniej zostanie rozegrane w Kielcach spotkanie Szwecja - Anglia (godz. 18.00).

ME do lat 21 są uznawane za drugą najważniejszą - po "dorosłym" Euro - piłkarską imprezą na Starym Kontynencie z udziałem drużyn narodowych.

Bardzo często w tych turniejach występują piłkarze, którzy niedługo potem stają się gwiazdami dorosłych reprezentacji. Np. w 2009 roku skład złotych medalistów MME - Niemców - tworzyli m.in. Manuel Neuer, Jerome Boateng, Mats Hummels, Sami Khedira, Benedict Hoewedes i Mesut Oezil. W 2014 roku zdobyli oni w Brazylii seniorskie mistrzostwo świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Narciarz na koszt Panstwa 2017-06-16 22:53:28
    Narciarz powinien otworzyc Serca PIS-owcow dla Ludzi uciekajacych przed WOJNA.Zenada Skandal "Katolicy"na pokaz w TV.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA