REKLAMA

Prezydent: chciałbym, aby po wyborach pojawił się rząd z silną legitymacją

  • Autor: PAP
  • 18 października 2015 12:42
Prezydent: chciałbym, aby po wyborach pojawił się rząd z silną legitymacją Fot. Shutterstock.com

Prezydent Andrzej Duda powiedział w niedzielę, że chciałby, aby rząd który powstanie w wyniku wyborów miał silną legitymację społeczną. Dodał, że wskazując premiera będzie korzystał z konstytucyjnych uprawnień i zwracał uwagę na zwyczaje parlamentarne w Polsce.

Prezydent Duda w TVN24 powiedział, że chciałby, aby po wyborach pojawiała się stabilna większość. "Chciałbym, by rząd który powstanie w wyniku wyborów miał silna legitymację społeczną i mógł zacząć dokonywać tych pozytywnych zmian w Polsce, na które czeka w tej chwili tylu ludzi" - powiedział.

Pytany, co zrobi w sytuacji, gdy zwycięzca wyborów parlamentarnych 25 października nie będzie miał możliwości samodzielnego utworzenia rządu większościowego i czy jako prezydent wskaże kandydata na premiera ze zwycięskiego ugrupowania, odparł: "Mam konstytucję i będę korzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień. Będę też zwracał uwagę na to, jakie do tej pory były w Polsce zwyczaje parlamentarne, kto zazwyczaj tworzył rząd, komu tę misje powierzano".

Wyraził nadzieję, że wynik wyborów zapewni spokój w kraju. "Chciałbym, żeby została wyłoniona taka większość, która będzie mogła spokojnie działać, żeby nie było niepotrzebnej zawieruchy politycznej" - powiedział prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • R0shar 2015-10-18 16:40:54
    Panie Duda - jaką silną legitymację może mieć jakakolwiek partia która nawet jak uzyska 230 mandatów, jeśli na wybory pójdzie tylko 50%+ ludzi z czego 30% kilka procent będzie za tą jedną partią. To gdzie tu mowa o woli społeczeństwa ??REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA