REKLAMA

Prezydent: Cieszy mnie, że Polacy wspierają odrodzenie kultury żydowskiej

 • Autor: PAP/em
 • 13 stycznia 2017 13:39
Prezydent: Cieszy mnie, że Polacy wspierają odrodzenie kultury żydowskiej Świąteczno-noworoczne spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

Ogromnie cieszy mnie to, że kultura żydowska w Polsce odradza się i że wspiera to tak wielu Polaków - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek (13 stycznia) na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

"Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, od '89 roku, obserwuję powrót na polską ziemię kultury żydowskiej, kiedy obserwuję jak ona się rozwija, jak z zainteresowaniem przyjmuje ją wielu ludzi mieszkających w Polsce, którzy wcześniej z racji tragedii historycznej, która spotkała naród żydowski i naród polski w okresie II wojny światowej poprzez Holokaust, kiedy kultura została zniszczona na naszej ziemi - jak ona tutaj wraca, jak wraca do swojej tradycji, do tych swoich korzeni (...) to muszę powiedzieć, że moje serce napawa się radością i dlatego się tak cieszę z dzisiejszego spotkania" - powiedział prezydent.

Zaznaczył że spotkanie ze społecznością żydowską odbywa się po raz 10 i zapoczątkował je prezydent Lech Kaczyński.

"Ogromnie cieszy mnie to, jak powiedziałem wcześniej, że kultura żydowska w Polsce się odradza. Ogromnie cieszy mnie również to, że wielu Polaków wspiera to odradzanie się kultury żydowskiej" - podkreślił prezydent.

W spotkaniu udział wzięli także m.in. pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman i przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Lesław Piszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • prezes 2017-01-15 16:22:35
  Dlaczego PAD ZAPRZECZA rzeczywistości ? Naród Polski z niechęcią patrzy na irytujące zawłaszczanie Państwa Polskiego przez żydów. Żydzi do Izraela. My ich tu nie chcemy. Pchają się wszędzie - na najwyższe stanowiska w Polsce, a ich interesy nie są tożsame z Polskimi.
 • RomanKafel 2017-01-14 22:11:52
  Noooo, a kiedy zacznie sie wspierac polska kulture ??panie Prezydencie???? O wyglada na to ,ze nie ma co , albo ze sie nie oplaci....
 • Icek Żydłak 2017-01-13 17:04:03
  Szczególnie to odrodzenie wspiera Młodzież Narodowa i Radio Maryja. Dziękujmy im, panie Prezydencie za tak skuteczne działania.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA