REKLAMA

Prezydent Duda weźmie udział w obchodach święta niepodległości Ukrainy

  • Autor: PAP/MIW
  • 09 lipca 2016 16:52
Prezydent Duda weźmie udział w obchodach święta niepodległości Ukrainy Prezydenci Petro Poroszenko i Andrzej Duda. (fot. twitter.com)

• W trakcie spotkania z Petrem Poroszenką Andrzej Duda podziękował mu za oddanie hołdu ofiarom masakry na Wołyniu.
• Polska i Ukraina będą wspólnie obchodzić 25-lecie niepodległości Ukrainy (24 sierpnia).
• Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Kijów i weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy – poinformował minister Krzysztof Szczerski. Polski prezydent spotkał się 9 lipca z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Jak poinformował Szczerski, podczas spotkania prezydenci omawiali m.in. kwestie związane z współpracą wojskową. Według ministra, jako wzór takiej współpracy wskazano funkcjonowanie polsko-litewsko- ukraińskiej brygady.

- Jest to inicjatywa, która pokazuje, w jaki sposób można praktycznie realizować współpracę w dziedzinie wojskowej, która łączy kraje paktu z Ukrainą i to rzeczywiście podnosi poziom obronności Ukrainy poprzez szkolenia, wspólne ćwiczenia wojsk - zaznaczył.

Dodał, że prezydent Duda podziękował też Poroszence za oddanie "hołdu ofiarom masakry na Wołyniu".

- Pan prezydent szczególnie o tym wspomniał, mówiąc, że jest to dobry krok na drodze do tego, żeby uzyskać w relacjach dwustronnych polsko-ukraińskich, w dziedzinie historii znaczący postęp - powiedział.

Poinformował również, że Polska i Ukraina będą wspólnie obchodzić 25-lecie niepodległości Ukrainy (24 sierpnia).

- Pan prezydent zdecydował odwiedzić Kijów w dniu, w którym Ukraina będzie świętować niepodległość - zaznaczył.

Szczerski powiedział też, że w "sensie symbolicznym" ważne było to, iż w spotkaniu prezydentów uczestniczyła Nadia Sawczenko (ukraińska lotniczka i posłanka).

- Jej obecność pan prezydent uznał za wskazówkę tego, że w dzisiejszych czasach presja międzynarodowa odnosi sukces - jeśli jest kontynuowana, niezachwiana - powiedział. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA