REKLAMA

Prezydent: dzieło naprawy polskiego państwa jest realizowane

  • Autor: PAP/MIW
  • 18 sierpnia 2016 18:43
Prezydent: dzieło naprawy polskiego państwa jest realizowane Andrzej Duda mówił, ze program Rodzina 500Plus działa dobrze. (fot. www.prezydent.pl)

• Dzieło naprawy polskiego państwa jest realizowane - powiedział w Gnieźnie prezydent Andrzej Duda.
• Chcielibyśmy, by było realizowane jeszcze szybciej, ale nie wszystkie zmiany, zwłaszcza te, które ciągną za sobą poważne skutki finansowe, da się tak szybko przeprowadzić - dodał.
• Zdaniem prezydenta program Rodzina 500Plus przynosi efekty. Wskazał zarazem na konieczność wdrożenia programu "Mieszkanie Plus".

Prezydent w czwartek (18.08) na spotkaniu z mieszkańcami Gniezna mówił, że przed politykami jest jeszcze bardzo dużo pracy.

- To dzieło naprawy polskiego państwa, dzieło dokonania dobrej zmiany, tego wszystkiego, o czym ja mówiłem, o czym mówiła pani premier Beata Szydło, ministrowie, prezes Jarosław Kaczyński, to dzieło jest realizowane. Oczywiście chcielibyśmy, by ono było realizowane może jeszcze szybciej, ale nie zawsze i nie wszystkie zmiany, zwłaszcza te, które ciągną za sobą poważne skutki finansowe, da się tak szybko przeprowadzić - podkreślił.

Duda mówił o programie 500 Plus. Według niego działa on dobrze "nie tylko w tym zakresie, który był dla nas najistotniejszy - by wesprzeć polskie rodziny posiadające dzieci".

- Drugim ważnym elementem było to, aby miał on charakter prodemograficzny. Z tego co słyszę, ten prodemograficzny aspekt 500 Plus również powoli zaczyna się realizować. To bardzo dobrze - podkreślił.

- Przed nami dalsze zadania: ważny program, który będę realizował razem z rządem, Mieszkanie Plus" - zapowiedział prezydent.

- Wierzę, że to wdrożymy i że to znacząco poprawi sytuację mieszkaniową w naszym kraju - podkreślił. Według niego pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców "jesteśmy w absolutnym europejskim ogonie".

- Ja i polski rząd, obecna większość parlamentarna mamy dwa podstawowe cele: wzmocnienie bezpieczeństwa naszego kraju, wzmocnienie polskiej armii, jej modernizację oraz wzmocnienie naszej pozycji w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, co już się dzieje - mówił. Drugim elementem - podkreślił prezydent - jest podniesienie poziomu życia Polaków, by "Polakom żyło się lepiej, by rodziny nie musiały się martwić każdego miesiąca, jak związać koniec z końcem, by rodzice nie musieli brać kredytu w banku na wyprawkę dla dziecka". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA