REKLAMA

Prezydent: Kompromis aborcyjny w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami jest nieskuteczny

  • Autor: PAP/JS
  • 28 października 2016 21:38
Prezydent: Kompromis aborcyjny w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami jest nieskuteczny Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że podpisałby ustawę, która zaostrzałaby przepisy dotyczące aborcji dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z zespołem Downa (fot. pixabay.com)

• Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że podpisałby ustawę, która zaostrzałaby przepisy dotyczące aborcji dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z zespołem Downa.
• Podkreślił, że obecny kompromis aborcyjny w tych przypadkach jest nieskuteczny.

"Osobiście nie zgadzam się z karaniem kobiet, ale jeżeli ktoś mówi o kompromisie aborcyjnym, to ja zwracam uwagę na jedno: niestety dzisiaj jest tak, że w ramach kompromisu aborcyjnego usuwa się dzieci dotknięte niepełnosprawnościami, usuwa się dzieci z zespołem Downa, między innymi wśród tych dzieci dotkniętych niepełnosprawnościami. I ja się z tym głęboko nie zgadzam. Uważam, że pod tym względem ten kompromis jest nieskuteczny" - powiedział Duda w Polsat News.

Czytaj też: Prezydent o ekshumacjach: Obowiązkiem prokuratury jest wnikliwie zebrać wszystkie dowody

Pytany, dlaczego nie przedstawi własnego projektu zakazującego aborcji w tych przypadkach odparł: "bo w moim przekonaniu jest to rola parlamentu". Duda podkreślił, że wierzy, iż parlament wypracuje takie rozwiązanie, które będzie rozwiązaniem do przyjęcia".

Zaznaczył, że nie podpisałby ustawy, która przewidywałaby karanie kobiet za aborcję. Dopytywany, czy podpisałby ustawę, która zaostrza prawo aborcyjne w przypadku chorych dzieci, odparł: "Tak, oczywiście. Jeśli chodzi o dzieci z niepełnosprawnościami różnego rodzaju, podpisałbym".

"Uważam, że życie tych dzieci jest w tej chwili za słabo chronione" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA