REKLAMA

Prezydent: Mam pretensję do organizatorów Marszu, że nie zwinęli transparentów, ale obiektywnie to trudne

  • Autor: PAP/JS
  • 17 listopada 2017 22:22
Prezydent: Mam pretensję do organizatorów Marszu, że nie zwinęli transparentów, ale obiektywnie to trudne "Nie ma żadnych wątpliwości - zaszkodziło to (transparenty) Polsce" - podkreślił prezydent. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że ma pretensje do organizatorów Marszu Niepodległości, że nie zwinęli transparentów z hasłami faszystowskimi czy rasistowskimi. Przyznał jednak, że w 60-tysięcznym tłumie mogło być to trudne.

Prezydent powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", że nie można uogólniać i mówić, że w Polsce w trakcie Święta Niepodległości demonstrowało tysiące nazistów. "Tam były hasła, które być tam nie powinny i z którymi żaden uczciwy człowiek w Polsce zgodzić się nigdy nie powinien. Ale to był 60 tys. tłum, w którym może się zdarzyć taka sytuacja, że ktoś rozwinie taki transparent" - zaznaczył.

"Oczywiście organizator powinien ingerować tutaj i (...) ja mam pretensje do organizatorów, że temu nie zapobiegli" - powiedział Andrzej Duda.

Jak dodał, z drugiej strony trzeba starać się patrzeć obiektywnie na takie zdarzenie. "A obiektywnie jest to bardzo trudne - jeżeli marsz liczy 60 tysięcy ludzi" - ocenił prezydent.

"Wśród tych 60 tysięcy ludzi, takich którzy mieli transparenty (z hasłami faszystowskimi) to był jakiś promil. Reszta - zdecydowana większość - to byli ludzie, którzy przyszli z patriotycznych pobudek w radosnej atmosferze świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczciwi ludzie, normalni obywatele o uczciwych, praworządnych poglądach" - powiedział Andrzej Duda.

"Nie ma żadnych wątpliwości - zaszkodziło to (transparenty) Polsce" - podkreślił prezydent.

Pytany, czy bierze pod uwagę, że mogła być to prowokacja, prezydent odparł, że trudno mu to ocenić, ale - jak ocenił - jeżeli ktoś miał na względzie zaszkodzenie Polsce, to mu się to udało.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • byłemtam 2017-11-19 16:06:53
    Sprawa jest prosta. Prowokacja na 100%. Świadczą o tym takie fakty jak to, że gorszące hasła, tak dokładnie zostały nagrane i sfotografowane a następnie szybko przesłane w Świat, przez zachodnie agencje i skrzętnie nagłośnione w "zachodniej" prasie, obsługiwanej przez przekupionych Polaków oraz do tego, natychmiast wykorzystane przeciwko Polsce przez UE. To proste. Pan Prezydent RP, bardzo inteligentnie, tę hecę określił swoimi słowami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA