REKLAMA

Prezydent: Najważniejsze bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO oraz destabilizacja na Południu

 • Autor: bad/PAP
 • 30 maja 2016 19:46
Prezydent: Najważniejsze bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO oraz destabilizacja na Południu Polsce jako gospodarzowi szczytu NATO zależy, by miał on charakter wszechstronny. Fot. Twitter

Polsce jako gospodarzowi szczytu NATO zależy, by miał on charakter wszechstronny, by odpowiedział na wszystkie wyzwania - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek w Warszawie spotkał się z sekretarzem NATO Jensem Stoltenbergiem.

Prezydent Duda i sekretarz generalny NATO rozmawiali o przygotowaniach do szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca.

"Trwają w tej chwili ostatnie ustalenia pomiędzy państwami członkowskimi co do ostatecznych postanowień, jakie zapadną na szczycie" - powiedział Duda po spotkaniu ze Stoltenbergiem.

Jak podkreślił, Polsce jako gospodarzowi szczytu zależy na tym, by miał on charakter wszechstronny, by "odpowiedział na wszystkie te wyzwania, które dzisiaj w przestrzeni międzynarodowej ewidentnie przed Sojuszem Północnoatlantyckim stoją". Dwoma podstawowymi problemami, według prezydenta, są: bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu oraz kwestia destabilizacji na Południu.

"Najważniejsze jest to, by Sojusz był solidarny i by był jednością" - zaznaczył Duda. Jak mówił, z punktu widzenia Polski oznacza to wzmocnienie obecności Sojuszu na wschodniej flance: w Polsce i państwach bałtyckich.

"Te decyzje są w tej chwili w trakcie ostatecznych negocjacji politycznych. Będzie spotkanie ministrów obrony w połowie czerwca, na którym ta sprawa będzie dyskutowana" - zapowiedział prezydent.

Podkreślił również, że w ramach solidarności Polski w Sojuszu, podjęto decyzję o tym, że fregata "Kościuszko" wyruszy na Morze Egejskie, by tam wspierać misję NATO związaną z kryzysem uchodźczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Polska jest jedna! 2016-06-03 06:46:46
  Obecny kryzys który będzie się potęgował jak, również słabnącej złotówce w efekcie ubożejącego społeczeństwa Polskiego zawdzięczamy nieudolnemu Rządowi PiS kolesiostwa z klikami przestępczymi jeszcze sprzed 2005roku, zamiataniu pod dywan setek afer itp. Powyższą tezę można potwierdzić nowelizacją ustawy z bieżącego roku w przedmiocie przedłużenia okresu przedawnień przestępstw tyko do 10lat, w USA Państwie demokratycznym przestępstwa nie podlegają przedawnieniu,za konspirowanie za konspirowanie z komunistami tamtejsze prawo przewiduje bezwzględną karę pozbawienia wolności, w Polsce ten margines społeczny piastuje istotne stanowiska w samorządach użyteczności publicznej"skandal i patologia potwierdzająca intencję obecnego Rządu".(wschodnia część Polski jest stracona, jak zauważyła słusznie poprzednia premier Ewa Kopacz wyrazy szacunku). Kolejny raz obecny Prokurator Generalny w roli błazna zamiast zając się ciężkimi przestępstwami zniesławia Polaków medialnie "Polańskiego", w przedmiocie sprawy w której nie zapadł żaden wyrok skazujący w USA, czy Polsce. Wstyd i Hańba precz z oszustami PiS! Czy społeczeństwu Polskiemu wystarczy ducha walki do obalenia obecnego Rządu terrorystów SBeków itp.
 • życie jest okrutne! 2016-05-31 20:17:51
  Obecny kryzys który będzie się potęgował jak, również słabnącej złotówce w efekcie ubożejącego społeczeństwa Polskiego zawdzięczamy nieudolnemu Rządowi PiS kolesiostwa z klikami przestępczymi jeszcze z przed 2005roku, zamiataniu pod dywan setek afer itp. Powyższą tezę można potwierdzić nowelizacją ustawy z bieżącego roku w przedmiocie przedłużenia okresu przedawnień przestępstw tyko do 10lat, w USA Państwie demokratycznym przestępstwa nie podlegają przedawnieniu,za konspirowanie z komunistami tamtejsze prawo przewiduje bezwzględną karę pozbawienia wolności, w Polsce ten margines społeczny piastuje istotne stanowiska w samorządach użyteczności publicznej"skandal i patologia potwierdzająca intencję obecnego Rządu".(wschodnia część Polski jest stracona, jak zauważyła słusznie poprzednia premier Ewa Kopacz wyrazy szacunku). Kolejny raz obecny Prokurator Generalny w roli błazna zamiast zając się ciężkimi przestępstwami zniesławia Polaków medialnie "Polańskiego", w przedmiocie sprawy w której nie zapadł żaden wyrok skazujący w USA, czy Polsce. Wstyd i Hańba precz z oszustami PiS!
 • życie jest okrutne! 2016-05-31 08:41:00
  Obecny kryzy który będzie się potęgował jak, jak również słabej złotówce w efekcie ubożejącego społeczeństwa Polskiego zawdzięczmy nieudolnemu Rządowi PiS kolesiostwa z klikami przestępczymi jeszcze z przed 2005roku, zamiataniu pod dywan setek afer itp. Powyższą tezę można potwierdzić nawet nowelizacją ustawy z bieżącego roku w przedmiocie przedłużenia okresu przedawnień przestępstw tyko do 10lat, w USA Państwie demokratycznym przestępstwa nie podlegają przedawnieniu,za konspirowanie z komunistami tamtejsze prawo przewiduje bezwzględną karę pozbawienia wolności, w Polsce ten margines społeczny piastuje istotne stanowiska w samorządach użyteczności publicznej"skandal i patologia potwierdzająca intencję obecnego Rządu".(wschodnia część Polski jest stracona jak zauważyła słusznie poprzednia premier Rwa Kopacz).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA