REKLAMA

Prezydent: Podstawą nowoczesności jest solidarność wewnątrzspołeczna

  • Autor: PAP/JS
  • 09 grudnia 2016 14:07
Prezydent: Podstawą nowoczesności jest solidarność wewnątrzspołeczna Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w finałowej gali Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim. (fot.:Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl)

Podstawę nowoczesnego społeczeństwa i państwa stanowi solidarność wewnątrzspołeczna, ukierunkowanie na budowę dobra wspólnego i poczucia wspólnoty, z której nikt nie jest wykluczony - powiedział na gali nagrody "Dla Dobra Wspólnego" prezydent Andrzej Duda.

Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w finałowej gali Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

"Coś co jest niezwykle cenne, a właściwie można powiedzieć stanowi podstawę, dla mnie osobiście, nowoczesnego społeczeństwa i nowoczesnego państwa w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ta solidarność wewnątrzspołeczna to ukierunkowanie na takie działanie, które buduje dobro wspólne, a zarazem buduje poczucie wspólnoty, z której nikt nie jest wykluczony, do której należy każdy, kto chce do niej przynależeć" - podkreślił prezydent.

Prezydent podkreślił, że w każdym państwie i każdej organizacji, które uważają się za demokratyczne, działalność na rzecz dobra wspólnego jest niezwykle ważna.

"To jest swoisty papierek lakmusowy, to właśnie na ile państwo i społeczeństwo jest obywatelskim, czyli takim, które się angażuje w sprawy społeczne, które się interesuje swoim otoczeniem, bliźnimi, które działa w sposób inkluzywny, starając się likwidować bariery, starając się ze wszech miar likwidować wykluczenie" - powiedział prezydent.

Duda podziękował przedstawicielom nagrodzonych organizacji za to, że "zarażają swoją gorliwością i wielkim sercem innych ludzi". Podkreślił, że im więcej polskich obywateli będzie działało w organizacjach zajmujących się pomocą innym i "nie będzie odwracało głowy, gdy widzi wolontariuszy działających na rzecz dobra wspólnego", tym bardziej będziemy mogli mówić, że jesteśmy społeczeństwem obywatel.

To pierwsza edycja tej nagrody. Jak informuje Kancelaria Prezydenta, Nagroda Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego" jest promocją postaw, działań i projektów obywatelskich na rzecz dobra wspólnego; ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • popis 2016-12-10 10:52:40
    Ciężko będzie Panu odejść z tego stołka. Kpił Pan z Komorowskiego ,że jest żyrandolem. A Pan?
  • ble, ble,ble 2016-12-09 14:53:15
    Bzdury które mają usprawiedliwiać rozdawanie i marnowanie miliardów w imię "solidarności społecznej" która dla PIS (czyli również prezydenta) oznacza: "Ja ci dam 500 zyla i pozwolę iść wcześniej na emeryturę" a ty na mnie zagłosuj i nie martw się przed następnymi wyborami że to wszystko jest na kredyt. Prawdopodobnie to także oznacza że neokomuna będzie zajmowała się re-dystrybucją w stylu zabrać pracowitym i przedsiębiorczym, dać nierobom. To już było i Źle się skończyło.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA