REKLAMA

Prezydent: Praca Marynarki Wojennej to przede wszystkim służba

  • Autor: PAP/AT
  • 01 września 2017 11:45
Prezydent: Praca Marynarki Wojennej to przede wszystkim służba Prezydent napisał list do absolwentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (fot.facebook.com/amw.gdynia/Krzystzof Miłosz/amw.gdynia.pl)

Jestem przekonany, że sprostacie stawianym przed wami zadaniom i że w przyszłości Marynarka Wojenna RP będzie mogła pochwalić się profesjonalną, gotową do odważnych decyzji kadrą - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do absolwentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

List prezydenta odczytał szef BBN Paweł Soloch podczas piątkowej, uroczystej promocji oficerskiej absolwentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Andrzej Duda zaapelował do oficerów marynarki wojennej, by "pamiętali, że każda z funkcji, którą obejmą w normalnej służbie, wiąże się z dużym prestiżem i jeszcze większą odpowiedzialnością za prawidłowe wykonywanie zadań i powierzonych im podwładnych".

Prezydent przypomniał, że ich praca to przede wszystkim służba. "Jestem przekonany, że sprostacie stawianym przed wami zadaniom i że w przyszłości Marynarka Wojenna RP będzie nie tylko wyposażona w nowoczesne jednostki - o co zabiegamy i czemu poświęcamy obecnie wiele pracy - ale też będzie mogła pochwalić się profesjonalną, gotową do odważnych decyzji kadrą" - podkreślił.

Prezydent w liście zwrócił uwagę, że w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego we współpracy z Akademią Marynarki Wojennej trwa opracowywanie strategicznej koncepcji bezpieczeństwa morskiego Polski.

Życzył też powodzenia absolwentom powodzenia absolwentom Akademii Marynarki Wojennej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA