REKLAMA

Prezydent: Pytanie ws. waluty euro mogłoby się znaleźć się w referendum

  • Autor: PAP/JS
  • 15 maja 2017 14:21
Prezydent: Pytanie ws. waluty euro mogłoby się znaleźć się w referendum Prezydent Duda był pytany na konferencji prasowej, czy to dobry moment, aby zmienić polską konstytucję, aby było możliwe przyjęcie waluty euro przez Polskę (fot.fotolia)

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że pytanie w sprawie przyjęcia w Polsce waluty euro mogłoby się znaleźć w zapowiedzianym przez niego referendum dotyczącym zmian w konstytucji. Dodał, że jest to temat ważny.

Prezydent Duda był pytany na konferencji prasowej, czy to dobry moment, aby zmienić polską konstytucję, aby było możliwe przyjęcie waluty euro przez Polskę oraz czy pytanie w tej sprawie mogłoby się znaleźć w zapowiedzianym przez niego referendum.

"Myślę, że oczywiście, że mogłoby się znaleźć. To jest też kwestia tego, jakie będą propozycje tych pytań. Bo proszę pamiętać, że chciałbym, aby to obywatele przede wszystkim wskazali ten ewentualny kierunek, czy kierunki zmian, jakie widzą, jeśli chodzi o polskie kwestie ustrojowe, ważne dla naszego państwa, które w przyszłej konstytucji powinny się znaleźć" - powiedział Duda.

"To jest być może temat ważny. Ja uważam, że jest, ale to jest właśnie temat do dyskusji i do tego, by rozważyć taką propozycję" - dodał. Podkreślił, że nie chce jako prezydent narzucać ani pytań, ani kierunków.

Prezydent zaznaczył, że jego propozycja nie ma być "referendum konstytucyjnym", ale to "referendum konsultacyjne" w sprawie tego, w jakim kierunku mają zmierzać zapisy konstytucji.

"Oczywiście, że ta sprawa będąca - myślę - dla Polaków sprawą ważną zostanie przez kogoś zgłoszona" - zaznaczył prezydent. Dodał, że pytanie ws. waluty euro sprowadza się do tego, czy powinniśmy mieć walutę "polski złoty" określoną w konstytucji jako polską walutę, czy też nie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA