REKLAMA

Prezydent: ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne

  • Autor: bad/PAP
  • 26 sierpnia 2017 16:43
Prezydent: ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne Zdaniem Andrzeja Dudy, ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne. fot. pixabay

Ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne. Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył. Życzę mu rozwoju i dobrych perspektyw - napisał w sobotę prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce.

List został opublikowany na stronie prezydent.pl.

- Pracując nieraz od podstaw, przekształcili Państwo wiele miejsc w Polsce we wspaniałe zielone enklawy. (...) Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył wielopokoleniowy wysiłek działkowców - napisał w liście prezydent. Jak podkreślił "polskie ogrody działkowe uważane są za jedne z najpiękniejszych w Europie".

Czytaj też: Prezydent: jako człowiek wierzący mam prawo realizować swoje praktyki religijne

Zdaniem prezydenta, z uwagi na wielkość ruchu działkowego w Polsce, "należy traktować go jako ważne zjawisko społeczne, o bogatych dokonaniach i znaczącej misji".

Jak podkreślił prezydent, ogrody działkowe to przykład na budowanie harmonii między cywilizacją a naturą. Zwrócił uwagę, że jest to miejsce służące nie tylko odpoczynkowi czy rozwijaniu własnych pasji, ale również podejmowaniu "pożytecznych przedsięwzięć razem z innymi członkami działkowej wspólnoty".

- Z okazji pięknego jubileuszu ruchu działkowego w Polsce, składam wszystkim Państwu serdeczne gratulacje, a także wyrazy uznania i najlepsze życzenia. Życzę, aby czerpali Państwo ze swoich dokonań na działkach, ze spędzonego tam czasu, jak najwięcej radości i satysfakcji. Życzę bogatych plonów i miłego relaksu, dzielonego z bliskimi. Życzę ruchowi działkowemu rozwoju i dobrych perspektyw. Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia - zakończył swój list prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA