REKLAMA

Prezydent Stalowej Woli w emocjonalnym wpisie o ataku nożownika

  • Autor: bad
  • 21 października 2017 16:34
Prezydent Stalowej Woli w emocjonalnym wpisie o ataku nożownika Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zareagował na atak nożownika w centrum handlowym. Fot. stalowawola.pl

Ostatnie kilkanaście godzin w mieście to czas szoku, niedowierzania, emocji, współczucia i ludzkiej złości w reakcji na niewyobrażalną zbrodnię w galerii handlowej - podkreśla prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

• W wyniku piątkowego ataku nożownika w galerii handlowej zginęła jedna osoba; dziewięć zostało rannych.

• Na atak zareagował w mediach społecznościowych prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

• Napisał o swoich emocjach związanych z tragicznym wydarzeniem oraz rozwoju sytuacji w pierwszych godzinach po ataku nożownika.

 

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pisze w mediach społecznościowych, że "ostatnie kilkanaście godzin w mieście to czas szoku, niedowierzania, emocji, współczucia i ludzkiej złości w reakcji na niewyobrażalną zbrodnię w galerii handlowej. To czas również wielkiej solidarności z poszkodowanymi, rodzinami i ich bliskimi oraz świadkami tego dramatycznego wydarzenia”.

- Po kilkunastu godzinach ciągłej koordynacji działań zabezpieczających w związku z tym tragicznym wydarzeniem, czuję się w potrzebie wyrazić swój smutek, a jednocześnie słowa wielkiej wdzięczności. Trudno oddać w jednym wpisie ludzką złość i smutek w obliczu tak przerażającej tragedii, połączone jednocześnie z wielką wdzięcznością i podziwem dla wszystkich bohaterów ostatnich kilkunastu godzin. Pragnę poprosić wszystkich, aby zło i nienawiść, która zagościła w naszym mieście, naszą wspólną solidarną pracą jak najszybciej je opuściły – napisał Lucjusz Nadbereżny.

- To dla nas wielkie wyzwanie oraz obowiązek, aby w obliczu tej wielkiej tragedii zbudować wśród nas jeszcze większą wspólnotę wzajemnego szacunku i wsparcia. Niech niewyobrażalne zło, którego byliśmy świadkami, zostanie wyparte przez większe dobro kierowane przez modlitwę i gesty solidarności w stronę poszkodowanych. Jesteśmy mieszkańcami miasta, które ma w sobie od zawsze stalową wolę, dlatego dzisiaj proszę o wielką dobrą wolę do wspólnego działania nas wszystkich! – zwraca uwagę prezydent Nadbereżny.

W imieniu samorządu Stalowej Woli oraz wszystkich Mieszkańców prezydent przekazał wyrazy "najgłębszego współczucia dla rodziny zmarłej ofiary tego ataku. Przekazał słowa wsparcia, solidarności i modlitewnej pamięci dla walczących wciąż o życie i zdrowie poszkodowanych".

- W pierwszych słowach po tej tragedii pragnę wyraźnie podkreślić bohaterską postawę klientów galerii handlowej, którzy dokonali zatrzymania mordercy oraz przekazania go w ręce policji. Brakuje słów, które mogłyby oddać podziw dla tak heroicznego zachowania! Bez was ten atak mógłby trwać dużo dłużej, niosąc kolejne śmiertelne żniwo nieobliczalnego zabójcy – podkreślił Lucjusz Nadbereżny. - Słowa najwyższego podziękowania kieruję także do świadków tego zdarzenia, którzy w tak odpowiedzialny i jakże odważny sposób ruszyli z pierwszą pomocą medyczną do ciężko poszkodowanych. Gdyby nie ta postawa, natychmiastowa pomoc w tak trudnym momencie, tragiczny bilans tego wydarzenia, co mocno podkreślają lekarze, byłby dużo wyższy.

Cały artykuł w PortalSamorzadowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA