REKLAMA

Prezydium komisji senioralnej podzielone ws. Dnia Osób Starszych w Sejmie

  • Autor: PAP/JS
  • 13 września 2016 21:31
Prezydium komisji senioralnej podzielone ws. Dnia Osób Starszych w Sejmie Inauguracyjne posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS), odbyło się w Sejmie 1 października ub.r (fot.pixabay)

• W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych, w Sejmie, na wniosek prezydium komisji senioralnej, odbędzie się konferencja „Rady seniorów – partnerstwo z samorządami” – poinformowała przewodnicząca komisji Małgorzata Zwiercan (WiS).
• To nie jest inicjatywa całego prezydium – ocenił Michał Szczerba (PO).

Posłanka Zwiercan (Wolni i Solidarni) powiedziała podczas posiedzenia komisji, że prezydium wystąpiło do marszałka Sejmu o zgodę na zorganizowanie konferencji "Rady seniorów - partnerstwo z samorządami", której celem jest podsumowanie współpracy rad z jednostkami samorządu i ją otrzymało. Przekazała, że konferencja obędzie się pierwszego października w sali kolumnowej Sejmu.

Wiceprzewodniczący komisji senioralnej poseł Szczerba (PO), zdecydowanie zaprzeczył, by uczestniczył w pracach prezydium, które byłoby poświęcone tej inicjatywie. - Chciałbym poprosić panią przewodniczącą by nie używała słowa prezydium komisji i nie autoryzowała działań, które podejmuje sama, prawdopodobnie w porozumieniu z drugim wiceprzewodniczącym - dodał.

Przypomniał, że pierwszego października w Sejmie miał odbyć się Obywatelski Parlament Seniorów. - Wypowiedź pani przewodniczącej w jakiś sposób przesądza, że ten parlament się nie odbędzie na terenie Sejmu - stwierdził.

Czytaj też: Debata PE o Polsce

Dodał, że Sejm poprzedniej kadencji zdecydował o zabezpieczeniu środków na organizację Obywatelskiego Parlamentu Seniorów i dopytywał, czy należy domniemywać, że zostaną one wykorzystane na zorganizowanie konferencji.

Przewodnicząca komisji ripostowała, że poseł w przeszłości zapewniał ją, iż komisja jest apolityczna, a ona odnosi inne wrażenie. Dodała, że na posiedzeniu prezydium Sejmu na początku września poruszany był temat konferencji. Podkreśliła, że 5 września komisja polityki senioralnej odwołała swój merytoryczny patronat nad Obywatelskim Parlamentem Seniorów.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 14 grudnia 1990 r. Jesienią 1993 r. w Luksemburgu miał miejsce Europejski Parlament Seniorów, w którym udział wzięli przedstawiciele organizacji seniorskich ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Inauguracyjne posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS), odbyło się w Sejmie 1 października ub.r

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA