REKLAMA

Program 500+: Premier zapewnia, że będą pieniądze na wsparcie rodzin

  • Autor: GP
  • 31 marca 2016 09:33
Program 500+: Premier zapewnia, że będą pieniądze na wsparcie rodzin Beata Szydło w fabryce Autosan prezentowała nowy plan gospodarczy. (fot.:twitter.com/PremierRP)

Program 500+ ma zapewnione finansowanie w tegorocznym budżecie, ale środki na jego realizacje będą także zabezpieczone w kolejnych latach, uważa premier Beata Szydło.

- Jesteśmy przygotowani na to, by program miał bezpieczne finansowanie. Oczywiście, w tym roku pieniądze są zabezpieczone w budżecie. W przyszłym roku - jestem również spokojna o to, że te pieniądze będą zabezpieczone - powiedziała Szydło w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Podkreśliła, że finansowanie programu 500+ jest bezpieczne, zabezpieczone i w następnych latach będzie również bezpiecznie przebiegało.

- Proszę zwrócić uwagę, że pieniądze, które zostaną wypłacone w ramach tego programu - ponad 17 mld zł w tym roku - trafią na rynek w Polsce. One zasilą również polską gospodarkę, dlatego mówimy również o Gospodarce - wskazała premier.

Spodziewa się ona, że będą wyższe wpływy podatkowe, a dzięki planowanemu programowi mieszkaniowemu nastąpi jeszcze większy napływ gotówki na rynek, co oznacza, że polska gospodarka dostanie dodatkowego impulsu.

- To będzie przecież wpływało na to, że będą również większe wpływy podatkowe do budżetu" - powiedziała.

Premier dodała, że zmiany będą wprowadzane stopniowo w trakcie kadencji, a obecnie rząd skupia się na odbudowie strony dochodowej budżetu, stąd projekty dotyczące podatków.

Minister finansów pracuje w tej chwili nad uszczelnianiem systemu podatkowego, wprowadzamy nowe podatki: od instytucji finansowych, od banków i od hipermarketów. I wszystko wskazuje na to, biorąc pod uwagę analizy wpływów podatkowych w tym roku, że te zmiany, które wprowadza pan minister Szałamacha idą w dobrym kierunku - stwierdziła Szydło.

Wsparciem w ramach tego programu objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci. Roczny koszt to 22 mld zł, przy czym w 2016 r. będzie to 17 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pogięło was! 2016-03-31 10:52:18
    Ten program to kolejny skandal pogłębiający patologie w społeczeństwie Polskim, osoby korzystające z pomocy społecznej przy wielodzietnej rodzinie więcej otrzymają pieniężny jak urzędnicy opieki pracujący skąd patologia korzystają z pomocy, czy coś w głowach wam się nie-popierdoliło PiSowscy! Podnieście płacę minimalną w podobnej kwocie, nie róbcie z ludzi pracujących którzy płacą podatki dziadów!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA