REKLAMA

Program 500+: Są problemy z systemem informatycznym

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 08 marca 2016 11:46
Program 500+: Są problemy z systemem informatycznym Emp@tia, system przez który będą przechodziły wnioski o wypłatę świadczenia z programu "Rodzina 500 plus", nie najlepiej wypadł w testach wydajnościowych. (fot. nik.gov.pl)

Emp@tia, system przez który będą przechodziły wnioski o wypłatę świadczenia z programu 500 plus, nie najlepiej wypadł w testach wydajnościowych. Istnieje duża obawa, że może nie poradzić sobie z napływającymi masowo od kwietnia wnioskami.

System Emp@tia ma umożliwiać przepływ informacji między ośrodkami pomocy społecznej, urzędami pracy i ZUS. Jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”, będzie też odgrywał kluczową rolę w startującym od kwietnia programie wypłaty 500 zł na dziecko.

To przez Emp@tię będą przechodziły wnioski składane przez rodziców. Nie wiadomo jednak czy system sobie z tym zadaniem poradzi. Jak informuje "DGP", Emp@tia przeszła test wydajnościowy, który nie wypadł najlepiej.

Dziennik podaje, że ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej pracuje już nad poprawą wydajności systemu. – Prowadzone są prace optymalizujące funkcjonowanie Emp@tii, które zapewnią prawidłowe działanie systemu przy zwiększonym obciążeniu wynikającym z konieczności przesłania wniosków o świadczenia wychowawcze. Prace zostaną ukończone przed 1 kwietnia 2016 r. – twierdzi Magda Bukowska z wydziału prasowego resortu.

Problemy z obsługą informatyczną programu "Rodzina 500 plus" mogą mieć także gminy. Ich oprogramowania, dostarczane przez firmy zewnętrzne, wciąż nie zostały dostosowane do wymogów obsługi programu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA