REKLAMA

Program Senior-WIGOR: Ministerstwo odpowiada na pytania

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 18 lipca 2016 11:39
Program Senior-WIGOR: Ministerstwo odpowiada na pytania Celem programu jest wsparcie nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+ . (fot. : pixabay.com)

• Jeszcze do 14 sierpnia można składać oferty w ramach tegorocznej edycji konkursu Senior-WIGOR.
• W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia rekrutacji Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące konkursu.

Czym jest program Senior WIGOR?

Program Senior-WIGOR to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. W pierwszej kolejności powstaną one w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich, o niskich dochodach na jednego mieszkańca i wysokim odsetku osób starszych oraz takich, w których brakuje wsparcia dla seniorów.

Dla kogo skierowany jest program Senior-WIGOR?

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty), a jego celem jest wsparcie nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+ poprzez dofinansowanie rozwoju sieci Dziennych Domów „Senior-WIGOR”.

W dziennym domu Senior-WIGOR będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Ustalenie godzin otwarcia placówki leży po stronie samorządu. Do dyspozycji pensjonariuszy będzie pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

Każdy podopieczny będzie miał zapewniony jeden ciepły posiłek dziennie. Posiłki będą przygotowywane na miejscu lub dostarczane przez firmę zewnętrzną. Kuchnia bądź aneks kuchenny nie muszą spełniać wymogów określonych dla stołówki. Ich celem jest umożliwienie seniorom przygotowania szybkiego i prostego posiłku (kanapki, kawa, herbata).

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA