REKLAMA

Program "Za życiem": Pierwszy pakiet ustaw od lipca

  • Autor: PAP/AT
  • 19 stycznia 2017 11:55
Program "Za życiem": Pierwszy pakiet ustaw od lipca Na program "Za życiem" w ciągu 5 lat jego realizacji zaplanowano 3,7 mld zł (fot.pixabay.com)

• Od 1 lipca 2017 roku będzie obowiązywał pierwszy pakiet ustaw "Za życiem" - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska po spotkaniu z premier Beatą Szydło w ramach przeglądu resortów.
• Program ma wspierać rodziny w trudnej sytuacji, m.in. wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami.

"Ogromnie dużo pracy ustawowej będziemy mieli pracując nad programem Za życiem. Szereg rozwiązań i propozycji programowych musi się zamienić w akty prawne. Część z nich i pierwszy pakiet będzie obowiązywał już od 1 lipca" - powiedziała Rafalska na konferencji prasowej po tym spotkaniu.

Jak mówiła, niezwykle ważne są m.in. usługi wspierające i rehabilitacyjne, rozwój sieci środowiskowych domów samopomocy, tworzenie rehabilitacji przy warsztatach terapii zajęciowej, preferencyjne warunki do zakładania miejsc żłobkowych dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Na program "Za życiem" w ciągu 5 lat jego realizacji zaplanowano 3,7 mld zł; w 2017 r. na ten cel będzie przeznaczonych 511 mln zł. Powstanie programu premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października, w dniu, w którym Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zakazujący całkowicie przerywania ciąży i wprowadzający kary dla kobiet, które poddały się aborcji. Program ma wspierać rodziny w trudnej sytuacji, m.in. wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2017-01-19 12:16:08
    Matki niepełno wartościowych dzieci, to niewolnice nijakiego życia swoich potomków, a zakaz aborcji armię tych niewolnic jeszcze powiększy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA