REKLAMA

Projekt ustawy o mediach publicznych gotowy. Teraz zajmie się nim Sejm

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 grudnia 2015 13:17
Projekt ustawy o mediach publicznych gotowy. Teraz zajmie się nim Sejm Projekt ustawy o mediach publicznych może trafić pod obrady Sejmu 29 lub 30 grudnia (fot. mkidn.gov.pl)

„Projekt ustawy zmieniającej media publiczne jest właściwie gotowy” – powiedział w radiowej Trójce Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Jak podkreślił, jest szansa, że Sejm zajmie się nim na 7. posiedzeniu, odbywającym się w dniach 29-30 grudnia.

Gość audycji „Salon polityczny Trójki” przypomniał zapowiedzi Krzysztofa Czabańskiego - pełnomocnika rządu do spraw reformy mediów publicznych, iż projekt ustawy zmieniającej media publiczne pojawi się w Sejmie na ostatnim posiedzeniu grudniowym lub pierwszym posiedzeniu styczniowym. Oznacza to, że pod obrady może trafić jeszcze 29 lub 30 grudnia.

Gotowy projekt, jak mówił Jarosław Sellin, zostanie poddany konsultacjom.

„Debata publiczna odbywa się w Sejmie. Będą także prowadzone rozmowy w poszczególnych regionach, bo są tam środowiska dziennikarskie zainteresowane sprawą” – podkreślił.

Na antenie radiowej Trójki powiedział, że wyłanianiem szefów mediów publicznych zajmie się Rada Mediów Narodowych. Ma być wybierana przez sejm, senat i prezydenta.

„Tak jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybierana jest przez te trzy organa. Trudno sobie wyobrazić, żeby tak ważną instytucję, wyłaniały jakieś ciała, które nie mają legitymacji społecznej” – mówił wiceminister kultury.

Na pytanie o to, czy będą w niej zasiadać wyłącznie przedstawiciele PiS, odpowiedział: „Tak jak dotąd w Krajowe Radzie Radiofonii i Telewizji sejm, senat i prezydent wybierali swoich przedstawicieli i trudno było sobie wyobrazić, żeby wybierali takich, do których zaufania nie mają. To tak będzie z pewnością i teraz” – informował.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA