REKLAMA

Projekt ustawy o programie Leki 75+ jest bliski ukończenia

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 02 grudnia 2015 13:24
Projekt ustawy o programie Leki 75+ jest bliski ukończenia W Polsce jest już ok. 3 mln osób powyżej 75. roku życia. Ich dochody spadają, rosną za to wydatki socjalne dla coraz starszych osób wymagających opieki. (fot. Mazowia.eu)

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł potwierdził podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, że projekt leki 75 plus, jest już na ukończeniu. Obiecał też wyższe taryfy w zakresie opieki paliatywnej. To dobre pomysły, tylko skąd minister weźmie na nie pieniądze - komentują samorządowcy.

- To dobre i potrzebne rozwiązania. Z problemem starzenia się społeczeństwa samorządy sobie nie poradzą. Konieczna jest większa niż dotychczas pomoc państwa. Zwłaszcza w zakresie opieki zdrowotnej - uważa Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Samorządowcy zastanawiają się jednak, skąd minister weźmie pieniądze na realizacje tych dobrych pomysłów w ochronie zdrowia. Według ekspertów tylko refundacja leków dla seniorów kosztowałaby ok. 9 mld zł. Minister przyznał też, że szybkie, nie ewolucyjne wprowadzenie wszystkich reform wymagałoby podniesienia składki zdrowotnej do wysokości 6 proc. PBK.

Czytaj więcej na portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA