REKLAMA

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie afery madryckiej. Hofman, Kamiński i Rogacki nie staną przed sądem

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 30 grudnia 2015 11:18
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie afery madryckiej. Hofman, Kamiński i Rogacki nie staną przed sądem Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie tzw. afery madryckiej (fot. youtube.com print.screen)

Byli posłowie PiS: Adam Hoffman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki nie staną przed sądem w związku z tzw. aferą madrycką. Jak dowiedział się portal TVN24.pl prokuratura umorzyła śledztwo, stwierdzając, że byli posłowie PiS „nie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”.

Chodzi o sprawę z października ubiegłego roku. Politycy PiS wyjechali służbowo do Hiszpanii na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W wyjeździe posłom towarzyszyły żony.

Mówiło się, że posłowie wzięli na ten wyjazd z Kancelarii Sejmu kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, deklarując podróż samochodem. Ostatecznie polecieli samolotem. Podobno w ostatniej chwili zmienili plany. Prokuratura badała, czy posłowie, zmieniając środek transportu, nie wprowadzili w błąd pracowników Kancelarii Sejmu. Śledztwo wykazało jednak, że to Kancelaria przyznała posłom ekwiwalent za bilet lotniczy, niezależnie od tego, jaki środek transportu sami wybrali.

Jak informuje portal TVN24.pl, Kancelaria Sejmu nie poczuła się w tej sprawie poszkodowana. Poza tym Hofman, Rogacki i Kamiński zwrócili Kancelarii pobrane kwoty. Stąd decyzja o umorzeniu śledztwa.

Posłowie ponieśli jednak konsekwencje. Tuż po nagłośnieniu sprawy, Adam Hoffman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki zostali zawieszeni w prawach członków PiS, a wkrótce usunięci z partii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA